search
REKLAMA
News

SUPERGIRL pojawi się w filmie o FLASHU. Poznaliśmy aktorkę, która zagra kuzynkę Supermana

Łukasz Budnik

20 lutego 2021

supergirl sasha calle
REKLAMA

Trwają przygotowania do realizacji The Flash, kolejnej odsłony kinowego uniwersum DC. Widowisko reżyseruje Andy Muschiett, twórca dwóch części Tego, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła ma być luźno oparta na historii Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości. Tytułową rolę zagra Ezra Miller, a poza nim na ekranie pojawią się Ben Affleck i Michael Keaton jako dwie wersje Batmana. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że przy okazji Flasha do DCEU dołączy także Supergirl.

Supergirl, znana także jako Kara Zor-El, pojawiła się na kartach komiksu w 1959 roku i do tej pory doczekała już kilka ekranowych wersji – filmowej w Supergirl z 1984 (grała ją tam Helen Slater) oraz w serialach – Tajemnice Smallville (Laura Vandervoort) i Supergirl (Melissa Benoist, która występuje także w innych produkcjach z tzw. Arroverse). W DCEU rolę superbohaterki zagra Sasha Calle, znana m.in. z serialu Żar młodości

O obsadzeniu Calle poinformował na Instagramie sam reżyser, przekazując jej na żywo tę informację. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 400 kandydatek, z USA, Argentyny, Kolumbii i Meksyku. Wybór padł na Calle, ponieważ twórcy byli zachwyceni jej “siłą i wrażliwością”. Aktorka wzięła też udział w czytaniu scenariusza z Ezrą Millerem (za pośrednictwem Zooma).

Premiera kinowa Flasha zaplanowana jest na 4 listopada 2022 roku. Poniżej zobaczycie reakcję Calle na wieść o wygraniu roli:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA