search
REKLAMA
News

STEPHEN LANG był wzruszony scenariuszem AVATARA 5. “To było przepiękne”

Stephen Lang wciela się w pułkownika Quaritcha.

Łukasz Budnik

9 sierpnia 2021

REKLAMA

W tym roku minie 12 lat od premiery Avatara Jamesa Camerona, jednak wciąż czekamy na kontynuację tego widowiska. W zeszłym roku James Cameron potwierdził, że zdjęcia do sequela zakończyły się w Nowej Zelandii i rozpoczynają się prace nad efektami specjalnymi. Tymczasem Stephen Lang – który wciela się w rolę Quaritcha – opowiedział ostatnio o swoich wrażeniach z czytania scenariusza do części piątej. 

Aktor, który promuje film Nie oddychaj 2, nie zdradził żadnych szczegółów na temat fabuły, ale przyznał, że tekst mocno go wzruszył.

Kiedy skończyłem czytać ostatni scenariusz, łkałem. To było przepiękne. Mówię o finałowym scenariuszu, bo to świetna, oryginalna i piękna historia, która mnie bardzo poruszyła. Mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku widzów, bo jedną z rzeczy, które [Cameron] robi naprawdę dobrze jest bardzo dosłowne przenoszenie tekstu na ekran. Rozumiecie? Naprawdę się to widzi. Dostajesz to, co czytasz, a nawet więcej.

Lang w tym sam wywiadzie pochwalił Camerona za to, w jaki sposób reżyser korzysta z technologii i szuka rozwiązań trudnych problemów. Aktor przytoczył historię o tym, jak jednego dnia prace nad pewną sekwencją zostały wstrzymane ze trudność jej realizacji, a już nazajutrz Cameron powrócił z przygotowanym sposobem na wyjście z kłopotliwej sytuacji.

W sequelach powrócą jeszcze Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver. Do obsady dołączają Kate Winslet, David Thewlis, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, Edie Falco i Cliff Curtis. Premiera Avatara 2 zaplanowana jest aktualnie na 16 grudnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA