search
REKLAMA
News

SPIDER-MAN: BEZ DROGI DO DOMU ma już miliard dolarów na koncie

“Spider-Man: Bez drogi do domu” jest pierwszym filmem pandemicznej ery, który przebił granicę miliarda.

Łukasz Budnik

27 grudnia 2021

spider man miliard
REKLAMA

Po nieco ponad tygodniu od kinowej premiery, Spider-Man: Bez drogi do domu może pochwalić się ogromnym sukcesem – nie tylko stał się najlepiej zarabiającą produkcją roku, lecz także jest pierwszym filmem pandemii, którego zarobki przekroczyły granicę miliarda dolarów.

Przypomnijmy, że Bez drogi do domu Peter Parker mierzy się z konsekwencjami wydarzenia z końcówki Spider-Mana: Daleko od domu, w której Mysterio zdradził jego tożsamość całemu światu. O pomoc prosi Doktora Strange’a. W ramach multiwersum wracają złoczyńcy znani z poprzednich filmów o Spider-Manie. Alfred Molina znów wciela się w Doktora Octopusa, Willem Dafoe w Zielonego Goblina, a Jamie Foxx w Electro. Fakt, że film Wattsa łączy trzy inkarnacje filmów o Spider-Manie, wraz z ciągłymi doniesieniami o powrocie Tobeya Maguire’a i Andrew Garfielda, sprawił, że widowisko generowało mnóstwo dyskusji już na kilka miesięcy przed premierą. Teraz widać tego efekty.

zendaya no way home

Na ten moment widowisko ma na koncie 1,05 miliarda dolarów – dotarcie do tej granicy zajęło filmowi 12 dni. Jest to wynik imponujący tym bardziej, że Bez drogi do domu wciąż nie miało premiery w Chinach, największym zagranicznym rynku. Film Wattsa zbliża się też do tego, by stać się najlepiej zarabiającym filmem w historii studia Sony (do tej pory numerem jeden jest poprzednia odsłona serii, Spider-Man: Daleko od domu z 1,13 miliarda dolarów).  Bez drogi do domu jest też teraz na trzecim miejscu listy produkcji, które najszybciej dobiły do granicy miliarda. Szybsze były tylko Avengers: Wojna bez granic (11 dni) oraz Avengers: Koniec gry (zaledwie 5 dni). Dla Toma Hollanda to już piąty film z miliardem na koncie (dwie części Spider-Mana, dwie części AvengersKapitan Ameryka: Wojna bohaterów).

Znacznie gorzej radzi sobie nowa część Matrixa – film z Keanu Reevesem przez trzy dni weekendu zebrał w USA jedynie 12 milionów dolarów, a po pięciu dniach ma na koncie 22,5 miliona (dla porównania Bez drogi do domu w ten sam weekend zarobiło 81,5 miliona w trzy dni).

zdjęcie główne: Screen Rant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA