search
REKLAMA
News

SPIDER-MAN: BEZ DROGI DO DOMU ma już miliard dolarów na koncie

“Spider-Man: Bez drogi do domu” jest pierwszym filmem pandemicznej ery, który przebił granicę miliarda.

Łukasz Budnik

27 grudnia 2021

REKLAMA

Po nieco ponad tygodniu od kinowej premiery, Spider-Man: Bez drogi do domu może pochwalić się ogromnym sukcesem – nie tylko stał się najlepiej zarabiającą produkcją roku, lecz także jest pierwszym filmem pandemii, którego zarobki przekroczyły granicę miliarda dolarów.

Przypomnijmy, że Bez drogi do domu Peter Parker mierzy się z konsekwencjami wydarzenia z końcówki Spider-Mana: Daleko od domu, w której Mysterio zdradził jego tożsamość całemu światu. O pomoc prosi Doktora Strange’a. W ramach multiwersum wracają złoczyńcy znani z poprzednich filmów o Spider-Manie. Alfred Molina znów wciela się w Doktora Octopusa, Willem Dafoe w Zielonego Goblina, a Jamie Foxx w Electro. Fakt, że film Wattsa łączy trzy inkarnacje filmów o Spider-Manie, wraz z ciągłymi doniesieniami o powrocie Tobeya Maguire’a i Andrew Garfielda, sprawił, że widowisko generowało mnóstwo dyskusji już na kilka miesięcy przed premierą. Teraz widać tego efekty.

Na ten moment widowisko ma na koncie 1,05 miliarda dolarów – dotarcie do tej granicy zajęło filmowi 12 dni. Jest to wynik imponujący tym bardziej, że Bez drogi do domu wciąż nie miało premiery w Chinach, największym zagranicznym rynku. Film Wattsa zbliża się też do tego, by stać się najlepiej zarabiającym filmem w historii studia Sony (do tej pory numerem jeden jest poprzednia odsłona serii, Spider-Man: Daleko od domu z 1,13 miliarda dolarów).  Bez drogi do domu jest też teraz na trzecim miejscu listy produkcji, które najszybciej dobiły do granicy miliarda. Szybsze były tylko Avengers: Wojna bez granic (11 dni) oraz Avengers: Koniec gry (zaledwie 5 dni). Dla Toma Hollanda to już piąty film z miliardem na koncie (dwie części Spider-Mana, dwie części AvengersKapitan Ameryka: Wojna bohaterów).

Znacznie gorzej radzi sobie nowa część Matrixa – film z Keanu Reevesem przez trzy dni weekendu zebrał w USA jedynie 12 milionów dolarów, a po pięciu dniach ma na koncie 22,5 miliona (dla porównania Bez drogi do domu w ten sam weekend zarobiło 81,5 miliona w trzy dni).

zdjęcie główne: Screen Rant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA