search
REKLAMA
News

SIGOURNEY WEAVER wątpi, że powróci do roli Ellen Ripley w serii OBCY

Łukasz Budnik

12 czerwca 2020

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy o tym, że Ridley Scott wciąż myśli o kontynuacji Prometeusza oraz Obcego: Przymierza. Kilka lat temu w planach była też dalsza część oryginalnej serii, być może nawet ignorująca wydarzenia z z trzeciej i czwartej odsłony oraz będąca bezpośrednią kontynuacją Obcego – decydującego starcia w reżyserii Jamesa Camerona. Wówczas z projektem związany był Neil Blomkamp (Dystrykt 9), prace przerwał jednak sam Ridley Scott. 

Choć od tamtego wydarzenia minęło kilka lat, temat kolejnej części głównej serii wciąż powraca. W wywiadzie udzielonym magazynowi Empire,  Sigourney Weaver (odtwórczyni roli Ripley w częściach 1-4), zdradziła że powstał liczący 50 stron zarys Obcego 5, przygotowany przez Waltera Hilla, producenta serii. Choć bohaterką według tego szkicu też miała być Ripley, sama Weaver wątpi w powrót swojej postaci.

Nie wiem. Ridley poszedł w innym kierunku. Być może Ripley zrobiła swoje i zasługuje na odpoczynek.

Przypomnijmy, że na kinowym ekranie Weaver ostatni raz wystąpiła w roli Ripley w Obcym: Przebudzeniu z 1997 roku. Tam jednak zagrała wyłącznie klona oryginalnej Ellen. Aktorka gościnnie pojawiła się także w świetnie przyjętej grze Obcy: Izolacja.

Chcielibyście, aby Weaver jeszcze raz zagrała Ripley?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA