search
REKLAMA
News

Scarlett Johansson zapowiada: w CZARNEJ WDOWIE dowiemy się więcej o wspomnianej w AVENGERS misji w Budapeszcie

Łukasz Budnik

10 listopada 2020

REKLAMA

W trakcie bitwy o Nowy Jork z Avengers (2012), Czarna Wdowa i Hawkeye przywołują pewną misję z Budapesztu, którą – jak określa to Hawkeye – pamiętają zupełnie inaczej. Stolica Węgier została w MCU wspomniana jeszcze w Kapitanie Ameryce: Zimowym żołnierzu, nigdy jednak nie dowiedzieliśmy się, co dokładnie wydarzyło się w tym mieście. Wygląda na to, że zmieni się to po Czarnej Wdowie.

W publikacji Marvel’s Black Widow: The Official Movie Special Book, przeczytamy wypowiedzi Scarlett Johansson, która zapowiada, że solowy film o jej bohaterce rozwiąże zagadkę Budapesztu.

Zgodziliśmy się, że trzeba się dowiedzieć, co wydarzyło się w Budapeszcie. Zaczęło się od wtrącenia, które Joss Whedon umieścił w “Avengers” jako zabawny moment pomiędzy Wdową, a Hawkeyem, którzy rozmawiają o swojej przeszłości. Można było snuć teorie na ten temat.

Dalsza część wypowiedzi aktorki sugeruje, że misja z Budapesztu pomoże w zrozumieniu jej bohaterki.

Stwierdziliśmy, że jeśli nie dowiemy się, co wydarzyło się w Budapeszcie, ludzie będą rozczarowani. Sama się nad tym zastanawiałam. Często rozmawialiśmy o tym, co dzieje się w głowie Natashy. Myślę, że ciąży na niej widmo przeszłości i poczucie winy, a wszystko to jest pochodną tego, co wydarzyło się w Budapeszcie. “Czarna Wdowa” nie opowiada o tej misji, ale jest ona istotnym czynnikiem potrzebnym do tego, by zrozumieć ciężar brzemienia Natashy.

Nie wiadomo, czy wątek Budapesztu zostanie rozwiązany w retrospekcji (mogłoby to oznaczać, że w filmie gościnnie pojawia się Jeremy Renner), czy jedynie za pomocą dialogów.

Akcja Czarnej Wdowy ma dziać się po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, ale przed Avengers: Wojną bez granic – Czarna Wdowa będzie uciekać i zmierzy się z własną przeszłością. Napotka też nowego przeciwnika – Taskmastera. Poza Johansson w filmie zobaczymy między innymi Florence Pugh, Davida Harboura i Rachel Weisz. Reżyseruje  Cate Shortland. Premiera zaplanowana jest na 7 maja 2021.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA