search
REKLAMA
News

MARK HAMILL wspiera JOE BIDENA plakatami wyborczymi w stylu GWIEZDNYCH WOJEN

Weronika Lipińska

10 listopada 2020

REKLAMA

Mark Hamill od lat jest zagorzałym krytykiem Donalda Trumpa. Aktor znany z kultowego science fiction nie przegapił okazji do celebracji przewidywanego zwycięstwa Joe Bidena w amerykańskich wyborach prezydenckich, jednocześnie nawiązując do Gwiezdnych wojen z właściwym sobie poczuciem humoru.

Odtwórca roli Luke’a Skywalkera ma na Twitterze ponad cztery miliony obserwujących i od lat nie szczędzi krytyki pod adresem Donalda Trumpa. Przed wyborami zarówno on, jak i Harrison Ford zrealizowali osobne spoty polityczne mające odwieść potencjalnych wyborców Trumpa, a Hamill wziął też udział w oficjalnym spocie wyborczym kampanii Joe Bidena.  Jednak aktor poszedł jeszcze o krok dalej i zrobił swojemu kandydatowi dodatkowo nieoficjalną reklamę. W sobotę, kiedy liczne serwisy informacyjne donosiły o przebiegu wyborów na korzyść Bidena, Hamill opublikował niejednego tweeta,  jednak jeden konkretny zrobił furorę.

Hamill udostępnił grafikę, na której widnieją trzy plakaty z tytułami oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen. Na plakacie Nowej Nadziei widnieje Barack Obama, Imperium kontratakuje to kadencja Trumpa, a Powrót Jedi  przedstawia Bidena. Aktor opatrzył wpis hasztagiem “#BestEpisode_EVER”.

To nie pierwszy raz, kiedy Mark Hamill utożsamił Donalda Trumpa z ciemną stroną Mocy. Poniżej filmik z nagraniem reakcji aktora na “Dartha Trumpa”.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA