search
REKLAMA
News

SAMUEL L. JACKSON wymienił 5 ulubionych filmów ze swoim udziałem

Samuel L. Jackson ma w swoim dorobku ponad 150 ról.

Łukasz Budnik

10 czerwca 2021

samuel l jackson
REKLAMA

W przyszłym tygodniu do polskich kin trafi film Spirala: Nowy rozdział serii Piła. Jednym z aktorów występujących w filmie jest Samuel L. Jackson, który wciela się w ojca głównego bohatera granego przez Chrisa Rocka. Dla Jacksona to kolejny tytuł w bogatym aktorskim CV, w którym znajdziemy ponad 150 ról, w tym w tak słynnych seriach jak kinowe uniwersum Marvela czy Gwiezdne wojny, oraz w filmach Quentina Tarantino.

Aktor był ostatnio gościem Stephena Colberta, a podczas rozmowy zdradził, które z filmów z jego udziałem lubi najbardziej. Lista wygląda następująco:

the long kiss goodnight original

Jak widać, wszystkie wymienione filmy pochodzą z lat 90.,a jedynym filmem Tarantino, który trafił do piątki jest Jackie Brown. Co ciekawe, dwa lata temu w rozmowie z Esquire Jackson wytypował także ulubioną postać w jego dorobku – to Stephen z Django, niewolnik Calvina Candiego granego przez Leonarda DiCaprio. Aktor powiedział wówczas, że uwielbia Stephena i że w istocie to on zarządzał plantacją Candiego, a jego samego traktuje jak dziecko.

W nowym wywiadzie Jackson odpowiedział też na pytanie, czy ogląda swoje własne filmy. Stwierdził w odpowiedzi, że zdarza się to, jeśli przełącza kanały i znajduje czegoś, co chciałby obejrzeć lub nie szuka czegoś konkretnego – jeśli trafi na produkcję ze swoim udziałem, kontynuuje oglądanie. 

Poniżej zapis całej rozmowy:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA