search
REKLAMA
News

Powstanie film animowany ze świata WŁADCY PIERŚCIENI

Produkcja zatytułowana The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim opowie historię Helma Żelaznorękiego

Łukasz Budnik

11 czerwca 2021

REKLAMA

Szykuje się kolejna gratka dla fanów Władcy Pierścieni. Podczas gdy Amazon wciąż pracuje nad swoim serialem osadzonym w świecie Tolkiena, New Line Cinema i Warner Bros. ogłosiły, że w przygotowaniu jest też animowany film pełnometrażowy. 

Produkcja zatytułowana The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim opowie historię Helma Żelaznorękiego, króla Rohanu na cześć którego nazwano Helmowy Jar. Akcja będzie osadzona około 250 lat przed Drużyną Pierścienia. Reżyserią zajmie się Kenji Kamiyama, a za scenariusz będą odpowiadać Jeffrey Addiss  oraz Will Matthews (Ciemny kryształ: Czas buntu). Konsultantką będzie Philippa Boyens, która współpracowała też przy pisaniu scenariuszy do trylogii Petera Jacksona.

https://twitter.com/RottenTomatoes/status/1403051226187452416?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1403051226187452416%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmovieweb.com%2Fwar-of-the-rohirrim-lord-rings-anime-movie%2F

Przedstawiciele Warner Bros. i New Line Cinema stwierdzili, że możliwość ponownego zanurzenia się ponownie w świat Tolkiena to spełnienie marzeń i ekscytuje ich możliwość przedstawienia historii Helma i Helmowego Jaru. Sam Register, prezes Warner Bros. Animation, dodał:

To będzie kolejne epickie przedstawienie świata J.R.R. Tolkiena i historia, która nie została dotąd opowiedziana. Czujemy się zaszczyceni, że będziemy współpracować z osobami pracującymi przy obu trylogiach oraz nowymi kreatywnymi twórcami.

Na ten moment nie ma informacji na temat daty premiery filmu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA