search
REKLAMA
News

Film SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER nagrodzony na Tribeca Film Festival!

Łukasz Budnik

30 kwietnia 2020

REKLAMA

Kolejny sukces Jana Komasy. Jego film Sala samobójców. Hejter został nagrodzony na nowojorskim festiwalu Tribeca Film Festival w międzynarodowym konkursie najlepszych narracji (to pierwsza polska produkcja, która została do niego zakwalifikowana).

Wyniki zostały ogłoszone w internecie, a jury – w skład którego wchodzili między innymi Danny Boyle, William Hurt czy producentka Judith Godreche, dyskutowało w sposób zdalny. Jak informuje PAP, Hurt w liście do Komasy podziękował za “wspaniały, inspirujący, moralnie potężny i wnikliwy” film, a słowa uznania skierował też Boyle. Polski reżyser zaznaczył, że radość ze zwycięstwa jest podwójna – Hejter trafił do kin niedługo przez ich zamknięciem spowodowanym pandemią (został wkrótce później udostępniony na VOD), zatem teraz dostał drugie życie. Za najlepszy film amerykański uznano The Half of It, a za najlepszy dokument – Socks on Fire.

Kadr z filmu “Sala samobójców. Hejter”

Festiwal Tribeca organizowany jest od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Roberta De Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa niedługo po zamachach z 11 września i patronował odbudowie Dolnego Manhattanu. Twórcy chcieli zaznaczyć, że Nowy Jork to także centrum przemysłu filmowego.

Gratulujemy twórcom Hejtera!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA