search
REKLAMA
News

Rozdano ZŁOTE MALINY 2020. Pełna lista zwycięzców

Łukasz Budnik

16 marca 2020

REKLAMA

Dzień przed rozdaniem tegorocznych Oscarów poznaliśmy nominowanych do nagród będących ich przeciwieństwem – Złotych Malin. Statuetki te wędrują do najgorszych filmów oraz aktorów minionego roku i są pomysłem krytyka Johna J. B. Wilsona, który pierwsze „rozdanie” przeprowadził we własnym domu w roku 1981, w ramach zabawy z przyjaciółmi po obejrzeniu gali oscarowej. Po tym, jak na każdym kolejnym rozdaniu pojawiało się coraz więcej osób, wydarzeniem zainteresowały się w końcu stacje telewizyjne. 

W tym roku rekordzistami w liczbie nominacji były KotyA Madea Family Funeral Rambo: Ostatnia krew. Organizatorzy dodali nową kategorię, “wyróżniając” lekkomyślny brak szacunku dla ludzkiego życia lub własności publicznej – tym samym w gronie nominowanych znalazł się między innymi Joker.

Zaplanowana była ceremonia rozdania Malin, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, zwycięzców ogłoszono za pośrednictwem filmu na YouTubie. Najwięcej statuetek zdobyły Koty, w tym za najgorszy film, scenariusz i reżyserię. Poniżej znajdziecie listę niechlubnych zwycięzców wraz z laureatem nagrody odkupienia, przyznawanej tym, którzy niegdyś zdobyli Malinę, lecz naprawili swoją karierę.

FILM

 Koty

AKTOR

John Travolta –  The Fanatic  i  Na zakręcie

AKTORKA

Hilary Duff –  Sharon Tate

AKTORKA DRUGOPLANOWA

Rebel Wilson –  Koty

AKTOR DRUGOPLANOWY

James Corden –  Koty

EKRANOWY ZESTAW

Jakikolwiek pół-ludzi, pół-koci futrzak –  Koty

REŻYSER 

Tom Hooper –  Koty

SCENARIUSZ

 Koty

REMAKE, ZRZYNKA LUB SEQUEL

 Rambo: Ostatnia krew

NAJGORSZY LEKKOMYŚLNY BRAK SZACUNKU DLA
LUDZKIEGO ŻYCIA I WŁASNOŚCI PUBLICZNEJ

 Rambo: Ostatnia krew

NAGRODA ODKUPIENIA

Eddie Murphy –  Nazywam się Dolemite

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA