search
REKLAMA
News

Universal poprawia efekty specjalne w KOTACH. Kina mają pobrać nową wersję

Łukasz Budnik

22 grudnia 2019

koty
REKLAMA

Koty, filmowa adaptacja legendarnego musicalu autorstwa Andrew Lloyd Webbera i T.S. Eliota już na etapie zwiastunów spotykała się z bardzo negatywnym przyjęciem ze strony widzów, zaś krytycy niemal jednomyślnie stwierdzili, że film Toma Hoopera okazał się niewypałem.

Recenzenci ganią kiepską stronę wizualną, na czele z samym projektem tytułowych postaci –  aspekt ten okazał się kontrowersyjny już przy okazji zwiastunów. Według oceniających nawet zaangażowanie aktorów nie jest w stanie wynagrodzić nudy i bezcelowości fabuły. Koty poległy też finansowo, zarabiając zaledwie 2,6 miliona dolarów w dzień otwarcia (przy budżecie wynoszącym około 100 milionów). Co na to przedstawiciele studia Universal? Jak informuje “The Hollywood Reporter”, w piątek kina zostały poinformowane, że otrzymają nową wersję filmu – z poprawionymi efektami specjalnymi. Zaktualizowany materiał można pobrać z serwera, a kina, które nie mają do niego dostępu, dostaną fizyczną kopię na twardym dysku.

Ten nietypowy ruch został wykonany na prośbę samego reżysera, który nigdy nie krył się z tym, że ledwo wyrobiono się z przygotowaniem filmu na dzień premiery. Kina mają jak najszybciej podmienić wersję filmu.

W filmie występują  James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz Francesca Hayward w pierwszej filmowej roli. Reżyseruje Tom Hooper, odpowiedzialny za Nędzników Jak zostać królem, zaś producentem został Steven Spielberg.

Czy mimo kiepskich ocen planujecie wybrać się na seans?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA