search
REKLAMA
News

ROONEY MARA i JOAQUIN PHOENIX w kolejnym filmie Pawła Pawlikowskiego! Są pierwsze informacje

Znamy pierwsze szczegóły na temat filmu, które gwiazdami będą Phoenix i Mara.

Łukasz Budnik

25 października 2022

mara phoenix
REKLAMA

Po docenionych na świecie Idzie oraz Zimnej wojnie, Paweł Pawlikowski szykuje kolejny film. W jego The Island zagrają Rooney Mara i Joaquin Phoenix!

Produkcja, do której Pawlikowski napisał także scenariusz, zainspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami i opowiada o amerykańskiej parze, która w latach 30. XX wieku postanawia zbudować prywatny raj na bezludnej wyspie. Ich plan się nie udaje – przez milionera, którzy przepływał obok na jachcie, stają się sensacją tabloidów. W końcu na wyspę przybywa samozwańcza hrabina z dwoma kochankami, która planuje przejąć wyspę i zbudować na niej luksusowy hotel. Kobieta zagraża “Edenowi” wybudowanemu przez parę, co doprowadza do psychologicznej wojny, gdzie zazdrość i pożądanie wkrótce przeradzają się w niewierność, zdradę, ostatecznie morderstwo. Co więcej, przeciwko intruzom zwraca się sama natura.

Prace na planie filmu wystartują w 2023 roku, z kolei na przyszły miesiąc zaplanowana jest sprzedaż praw do międzynarodowej dystrybucji. Poprzednie dzieło Pawlikowskiego, Zimna wojna, było nominowane do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, a on sam otrzymał w Cannes nagrodę za najlepszą reżyserię.

Mara i Phoenix to prywatnie para; razem zagrali już w Marii Magdalenie.

Award Winners Photocall 71st Cannes Film Festival

Data premiery filmu nie została jeszcze wyznaczona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA