search
REKLAMA
News

Robert Eggers o Wikingach. Pierwszy zwiastun THE NORTHMAN zadebiutował w sieci!

“The Northman” zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

20 grudnia 2021

the northman
REKLAMA

Już wkrótce Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse pokaże widzom swój nowy projekt – The Northman, osadzony na przełomie X wieku filmu o Wikingach. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitny projekt.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem. Hereditary Ariego Astera. Do sieci trafił zwiastun filmu.

O The Northman wypowiadały się już gwiazdy filmu, w tym Willem Dafoe, który mówił:

To ogromny film. Mój udział nie jest tak duży, jak w “The Lighthouse”. To drugoplanowa rola, ale było to ekscytujące. Znów poświęcono wiele uwagi detalom, ale na znacznie większą skalę. Podczas pandemii kontynuowano budowę i analizę planów. (…) Są one fantastyczne. (…) Czasem kiedy zwiększa się budżet, reżyserom trudno nad tym zapanować i tracą kontrolę. Tu tego nie poczułem. [Eggers] wciąż wszystkim kierował.

Na temat widowiska mówiła w zeszłym roku także Anya Taylor-Joy, która współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy. Aktorka mówiła, że tym razem pokażą światu coś, czego jeszcze nie widziano. Sam reżyser sugerował, że Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse są jego próbą nawiązania kontaktu z folkową kulturą z przeszłości i stanowią próbę stworzenia nowych opowieści rodem z Nowej Anglii, będąc tym samym w pewien sposób połączone. Wygląda na to, że tę swoistą trylogię dopełni The Northman.

northman plakat

Widowisko zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA