search
REKLAMA
News

ROBERT DOWNEY JR. i MATT DAMON dołączyli do obsady “Oppenheimera” Christophera Nolana

W nowym filmie Nolana grają też Cillian Murphy i Emily Blunt.

Łukasz Budnik

2 listopada 2021

REKLAMA

We wrześniu do sieci trafiła informacja, że kolejne dzieło Christophera Nolana wyprodukuje Universal – po niemal 20 latach reżyser zerwał współpracę z Warner Bros. Aktualnie Nolan planuje kolejną produkcję osadzoną w czasie drugiej wojny światowej; tym razem fabuła ma się skupiać na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. 

W Oppenheimera wcieli się Cillian Murphy. Niedługo po aktorze do obsady dołączyła także Emily Blunt, która wcieli się w Katherine “Kitty” Oppenheimer, żonę fizyka. Dziś “The Hollywood Reporter” poinformowało o kolejnych dwóch aktorach, którzy zasilili projekt Nolana – to Matt Damon i Robert Downey Jr. Ten pierwszy prawdopodobnie wcieli się w Lesliego Grovesa, szefa projektu Manhattan w ramach którego tworzono bombę atomową. Z kolei Downey Jr. zagra Lewisa Straussa, który zainicjował przesłuchania Oppenheimera, co poskutkowało straceniem przez fizyka poświadczenia bezpieczeństwa.

Produkcja Oppenheimera rozpocznie się na początku 2022 roku. Nolan nakręci swoje widowisko kamerami IMAX. Scenariusz został oparty na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie będą pracować operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson, z którym Nolan współpracował już przy Tenet.

Data premiery została wyznaczona na 21 lipca 2023 roku.

Zdjęcie główne: THR

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA