search
REKLAMA
News

Reżyser CZARNOBYLA wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki serialowego spin-offu DIUNY

Dune: The Sisterhood trafi na HBO Max.

Łukasz Budnik

28 kwietnia 2022

dune ferguson
REKLAMA

Jeszcze w tym roku Denis Villeneuve wejdzie na plan kontynuacji Diuny. Twórca miał się zająć także reżyserią pilotażowych odcinków serialowego spin-offu Dune: The Sisterhooddowiedzieliśmy się jednak, że zostanie zastąpiony przez innego twórcę.

Pierwszą wersję scenariusza serialu napisał Jon Spaiths, jednak przedstawiciele HBO Max nie byli do końca zadowoleni z tekstu, wobec czego Spaithsa zastąpiła Diane Ademu-John, która będzie teraz pełnić funkcję scenarzystki, showrunnerki oraz producentki. Reżyserią dwóch pierwszych odcinków zajmie się z kolei Johan Reck, który ma na koncie m.in. doceniony serial Czarnobyl.

diuna 2

 

Dune: The Sisterhood to prequel Diuny, osadzony 10.000 lat przed wydarzeniami z filmu. Zobaczymy w nim, jak doszło do powstania zakonu Bene Gesserit, do którego należała później także Lady Jessika, matka Paula Atrydy, grana w Diunie przez Rebekę Ferguson. Członkinie zakonu dysponują wyjątkowymi psychicznymi i fizycznymi zdolnościami, przez co uważane były za wiedźmy. Potrafią między innymi modulować swój głos tak, aby trafiał on do podświadomości słuchającego, co uniemożliwia mu sprzeciwienie się poleceniom.

Na ten moment nie znamy szczegółów na temat obsady oraz daty premiery.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA