search
REKLAMA
News

JAMES GUNN stanął w obronie CHRISA PRATTA na Twitterze. “Kłamstwa”

James Gunn i Chris Pratt pracują aktualnie nad trzecią częścią “Strażników Galaktyki”.

Łukasz Budnik

28 kwietnia 2022

Star Lord played by Chris Pratt
REKLAMA

Zbliża się premiera filmu Thor: Miłość i grom, w którym zobaczymy między innymi Chrisa Pratta powracającego do roli Star-Lorda. Aktor w ostatnich latach nieraz mierzył się z krytyką widzów. Na jeden z postów na jego temat zareagował James Gunn, z którym Pratt współpracował w MCU przy Strażnikach Galaktyki

Przypomnijmy, że na temat Pratta w negatywnym kontekście wypowiadano się m.in. ze względu na fakt, że aktor należy do Kościoła Chrześcijańskiego ZOE, powiązanym z zielonoświątkowym megakościołem Hillsong, krytykowanym za konserwatywne poglądy (między innymi bycie przeciwko LGBT, co zostało niegdyś wytknięte przez Elliota Page’a; Pratt bronił się wówczas, mówiąc, że jego kościół ma drzwi otwarte dla wszystkich). To nie wszystko – dwa lata temu internauci doszli do wniosku, że Pratt popiera Donalda Trumpa, ponieważ ominął zbiórkę organizowaną w ramach kampanii jego rywala – Joego Bidena, w której wzięły udział inne gwiazdy filmów o Avengers.

Niedawno na Twitterze pojawił się wpis, którego autorka zaapelowała, by Marvel w powstającej trzeciej części Strażników Galaktyki zastąpił Pratta Patrickiem Wilsonem. Do tego właśnie odniósł się Gunn, pisząc:

Za co? Za zmyślone, całkowicie fałszywe przekonania na jego temat? Za kłamstwa, które powiedział ci o nim ktoś inny? Chris Pratt nigdy nie zostałby zastąpiony w roli Star-Lorda, ale gdyby tak się stało, wszyscy poszlibyśmy za nim.

W innej odpowiedzi Gunn dodał jeszcze, że w przeciwieństwie do krytyków Pratta, on wie, do jakiego kościoła uczęszcza jego kolega z planu. Sama autorka w kolejnych tweetach wyjaśniała, że w oryginalnym wpisie miała na myśli podobieństwo obu aktorów, choć zaznaczyła też, że nie darzy Pratta sympatią.

Reżyser nie jest pierwszą osobą z MCU, która staje w obronie Pratta – jeszcze dwa lata temu wstawiali się za nim m.in. Zoe Saldana, Mark Ruffalo i Robert Downey Jr.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA