search
REKLAMA
News

RACHEL ZEGLER jednak pojawi się na Oscarach? Została zaproszona do roli prezenterki

Rachel Zegler zagrała główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Spielberga.

Łukasz Budnik

23 marca 2022

rachel zegler 1
REKLAMA

Już za kilka dni poznamy zwycięzców Oscarów. Jednym z filmów nominowanych w głównej kategorii jest West Side Story Stevena Spielberga, które ma łącznie siedem szans na statuetkę, w tym także dla najlepszego reżysera oraz dla Ariany DeBose za rolę drugoplanową. Kilka dni temu okazało się, że na ceremonii rozdania filmowi nie będzie mogła kibicować jego gwiazda, Rachel Zegler.

Aktorka, która otrzymała rolę w West Side Story pokonując 30.000 innych kandydatek, przyznała na Instagramie, że nie została zaproszona na ceremonię i “próbowała wszystkiego, ale nie wydaje jej się, żeby miało to dojść do skutku”. Wyznanie aktorki spotkało się z oburzeniem fanów, którzy zalali Twittera postami, że Zegler jako gwiazda filmu zasługuje na to, żeby być obecna na gali (nawet jeśli sama nie jest nominowana). Za aktorką wstawił się także  Russ Tamblyn, który wystąpił w oryginalnym West Side Story. Zegler podziękowała za reakcje fanów i stwierdziła, że jest rozczarowana, ale “tak to już bywa”.

Według najnowszych doniesień, członkowie Akademii zareagowali na krytykę i zaprosili Zegler do roli prezenterki; aktorka miałaby wręczyć statuetkę w jednej z kategorii. Zegler przebywa aktualnie w Londynie, gdzie kręci Królewnę Śnieżkę, w której gra tytułową rolę. Według IndieWire, harmonogram zdjęć ma być zmieniony tak, by aktorka mogła udać się do Los Angeles. Jeśli Zegler przyjmie zaproszenie, dołączy w roli prezenterki do takich gwiazd, jak Tiffany Haddish, Woody Harrelson, Daniel Kaluuya, Lily James oraz Lady Gaga.

Tegoroczne Oscary już wcześniej wywołały kilka kontrowersji. Dyskusyjną kwestią stało się zorganizowanie głosowanie na Oscara fanów, gdzie na prowadzenie szybko wyszedł zmiażdżony przez krytyków Kopciuszek z Camillą Cabello, a szczególne oburzenie spowodowała decyzja, że Oscary w kilku kategoriach nie zostaną przyznane na żywo, lecz przed rozpoczęciem oficjalnej ceremonii (w tym m.in. za muzykę).

Listę nominowanych do Oscarów sprawdzicie TUTAJ

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA