search
REKLAMA
News

GAL GADOT i ZOË KRAVITZ na zdjęciach z castingu do filmu “Mad Max: Na drodze gniewu”

“Mad Max: Na drodze gniewu” zajmuje miejsca na listach najlepszych filmów akcji wszech czasów.

Łukasz Budnik

23 marca 2022

mad max gadot kravitz
REKLAMA

Mad Max: Na drodze gniewu powszechnie uznawany jest za jeden z najlepszych filmów akcji wszech czasów. Główne role w produkcji George’a Millera zagrali Tom Hardy oraz Charlize Theron, a w obsadzie znaleźli się jeszcze m.in. Nicholas Hoult, Zoe Kravitz i Riley Keough, jednak Miller miał na oku większą liczbę kandydatów. 

W książce pt. Blood, Sweat & Chrome: The Wild and True Story of Mad Max: Fury Road autorstwa Kyle’a Buchanana przeczytać można o długim i trudnym procesie tworzenia filmu Millera, w tym o poszukiwaniu aktorów, zmienianiu lokacji do filmowania czy sporach między Hardym i Theron. Z książki dowiedzieliśmy się między innymi, że Miller chciał obsadzić w filmie Rihannę oraz Eminema, a do roli Furiosy oprócz Theron kandydowały Angelina Jolie, Jessica Chastain, Gugu Mbatha-Raw, Ruth Negga i Gal Gadot, która była bliska otrzymania roli.

Z okazji miesiąca od premiery książki, Buchanan pokazał na Twitterze kilka zdjęć z castingów. Widzimy na nich Gadot, Kravitz, Nicholasa Houlta (który ostatecznie wcielił się w Nuxa) oraz Hardy’ego i Theron podczas ich pierwszego spotkania. Pisarz zdradził, że Kravitz czytała swoje sceny wraz z Jeremym Rennerem, który kandydował wówczas do roli Maxa. Aktorka otrzymała rolę Toast the Knowing. Zdjęcia poniżej:

Miller aktualnie pracuje nad prequelem poświęconym Furiosie – młodszą wersję bohaterki zagra Anya Taylor-Joy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA