search
REKLAMA
News

WEST SIDE STORY Stevena Spielberga z pierwszym zwiastunem

Łukasz Budnik

26 kwietnia 2021

REKLAMA

Podczas rozdania Oscarów w przerwie reklamowej pokazano pierwszy zwiastun nowej wersji legendarnego musicalu West Side Story, wyreżyserowanej przez Stevena Spielberga. Oryginalny film z 1961 roku został laureatem 10 nagród Akademii, w tym w najważniejszej kategorii.

Fabuła West Side Story została oparta na motywach Romea i Julii i opowiada o nieszczęśliwej miłości portorykańskiej imigrantki Marii i Amerykanina Tony’ego. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, gdzie walczą ze sobą dwa lokalne gangi. Spielbergowi zależało na tym, aby w nowej wersji bohaterowie z Portoryko byli grani przez osoby faktycznie stamtąd pochodzące.

Scenariusz nowej wersji przygotował Tony Kushner, który współpracował już ze Spielbergiem przy okazji Lincolna Monachium. W obsadzie znaleźli się między innymi Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose, Ezra Menas, Ben Cook, Mike Faist, Sean Harrison Jones, Patrick Higgins, David Alvares, Julius Anthony Rubio, Ricardo Zayas, Josh Andres Rivera, Sebastian Serra, Carlos Sanchez Falu oraz Rita Moreno, która występowała też w oryginalnej wersji i wówczas otrzymała za swoją rolę Oscara.

Premiera filmu jest aktualnie zaplanowana na 10 grudnia 2021. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA