search
REKLAMA
News

Prezes Marvel Studios jest chętny na dalszą współpracę ze SCARLETT JOHANSSON

Scarlett Johansson nie tylko wystąpiła w “Czarnej Wdowie”, lecz także wyprodukowała film.

Łukasz Budnik

2 lipca 2021

REKLAMA

Już za tydzień premiera widowiska Czarna Wdowa. Solowy film o bohaterce granej w MCU przez Scarlett Johansson trafi jednocześnie do kin i na platformę Disney+.

Przypomnijmy, że akcja filmu z Johansson ma dziać się po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, ale przed Avengers: Wojną bez granic – Czarna Wdowa będzie uciekać i zmierzy się z własną przeszłością. Napotka też nowego przeciwnika – Taskmastera. Poza Johansson w filmie zobaczymy między innymi Florence Pugh, Davida Harboura i Rachel Weisz. Reżyseruje Cate Shortland.

W związku z tym, że Czarna Wdowa to prequela bohaterka Johansson ginie w chronologicznie późniejszym Końcu gry, wszystko wskazuje na to, że film jest pożegnaniem Johansson z MCU. Mimo to Kevin Feige nie rezygnuje z myśli ponownej współpracy z aktorką, nawet jeśli miałaby ona wykraczać poza występy na ekranie.

W Marvelu zawsze chodzi o nowe początki, a Scarlett Johansson jest dla nas znakomitą partnerką. Produkowała ten film i to ona zapoznała nas z niesamowitą reżyserką, jaką jest Cate Shortland. Ekscytuje mnie perspektywa współpracy z nią w jakikolwiek sposób, jeśli będziemy mieć takie szczęście.

Niedawno Feige odniósł się też do idei prequeli w MCU poświęconym znanym postaciom, dając do zrozumienia, że Czarna Wdowa może nie być ostatnim takim przypadkiem.

Z pewnością ten film i historia to konkretna opowieść o Natashy, ale sama idea odkrywania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości MCU wchodzi grę w przypadku wszystkich naszych bohaterów. Akurat ta opowieść jest bardzo osobista i skupiona na Natashy. (…) Wiedzieliśmy, że jest część jej życia o której nie wiemy. Nie tylko jej dzieciństwo, lecz także czas między “Wojną bohaterów” i “Wojną bez granic”. Czuliśmy, że ten drugi okres jest odpowiedni do tego, aby odkryć więcej na temat przeszłości i teraźniejszości oraz żeby zasugerować coś na temat przyszłości.

Czarna Wdowa trafi do kin 9 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA