search
REKLAMA
News

Premiera pierwszego ZWIASTUNA serialowej kontynuacji MILCZENIA OWIEC

Weronika Lipińska

11 stycznia 2021

REKLAMA

Na początku minionego roku informowaliśmy o pracach nad serialem Clarice, mającym kontynuować opowieść o agentce Starling po wydarzeniach z kultowego Milczenia owiec. W tytułową bohaterkę wciela się Rebecca Breeds, mniej znana aktorka mająca na koncie występy w serialach, m.in. w The Originals i Słodkich kłamstewkach. W grudniu do sieci trafił teaser serialu, natomiast dzisiaj zadebiutował pierwszy zwiastun.

Milczenie owiec z Anthonym Hopkinsem w ikonicznej roli Hannibala Lectera doczekało się jednego sequela (Hannibal), dwóch prequeli (Czerwony smok i Hannibal: Po drugiej stronie maski) oraz 3 sezonów serialu Hannibal opowiadającego o relacji utalentowanego konsultanta FBI z wiele młodszym niż ten Hopkinsa doktorem Lecterem (znakomity Mads Mikkelsen). Choć powodzenie tych filmów i serialu polegało w głównej mierze na atrakcyjności legendarnej postaci psychiatry kanibala, to ujęcie proponowane przez Clarice, który ma być ponoć pozbawiony doktora Lectera skupiając się wyłącznie na losach agentki w rok po wydarzeniach z Milczenia… może okazać się ciekawe.  W synopsisie czytamy:

Clarice zgłębia nieopowiedzianą historię agentki FBI Clarice Starling, która wraca w teren w roku 1993, rok po wydarzeniach z Milczenia owiec. Dzięki swej odwadze Clarice nosi w sobie światło, które przyciąga do niej potwory i szaleńców. Jednak jej złożona psychologia, wywodząca się z trudnego dzieciństwa, pozwala jej znaleźć swój głos w pracy w świecie mężczyzny, a także uciec od rodzinnych sekretów, które prześladowały ją przez całe życie.

Ted Levine jako Jame “Buffalo Bill” Gump w “Milczeniu owiec” (1991).

Zwiastun sugeruje też, że serial powróci w jakiejś formie do innej postaci kultowego seryjnego mordercy, mianowicie Buffalo Billa granego w oryginale przez Teda Levine. Widzimy nie tylko wyraźne flashbacki Clarice związane z tamtymi zdarzeniami, ale też sceny, które mogą wskazywać na jego udział w nowym śledztwie. To mogłoby oznaczać, że Clarice będzie musiała ponownie stawić czoła Buffalo Billowi w ramach formuły wymiany informacji znanej z Milczenia owiec. Wcześniej w rolę agentki Starling wcielały się Jodie Foster (Milczenie owiec) i Julianne Moore (Hannibal). Premiera pierwszego odcinka jest zaplanowana na 11 lutego tego roku na kanale CBS.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA