search
REKLAMA
News

Prawdziwy PARK JURAJSKI. Elon Musk dysponuje technologią, dzięki której mógłby powstać

Maria Grzybowska

9 kwietnia 2021

REKLAMA

Neuralink Corporation to firma, którą Elon Musk założył wraz z Maxem Hodakiem. Z niedawnego wpisu Hodaka na Twitterze wynika, że przedsiębiorstwo dysponuje technologią, dzięki której mógłby powstać prawdziwy Park Jurajski.

Ekranowa historia Parku Jurajskiego została zapoczątkowana przez Stevena Spielberga w 1993 roku, kiedy to miała miejsce premiera pierwszego z serii filmów opowiadających o tym, jakie mogłyby być konsekwencje ludzkiej zabawy w Boga (lub Matkę Naturę – jak kto woli). Postać ekscentrycznego naukowca rozpaliła naszą wyobraźnię perspektywą przywrócenia dinozaurów królestwu zwierząt, a wiele kwestii i scen z filmu ma dzisiaj status kultowych. Pamiętam, że kiedy jako dziecko zobaczyłam Park Jurajski po raz pierwszy, zrobił na mnie tak wielkie wrażenie, że jeszcze tej samej nocy przyśnił mi się ogromny łeb Tyranozaura, którym prehistoryczna bestia wtargnęła do naszego mieszkania przez balkon. Natomiast dinozaury stały się jedną z moich pierwszych i największych dziecięcych fascynacji.

Park Jurajski
“Park Jurajski” (1993)

Teraz po 28 latach od premiery filmu okazuje się, że perspektywa przywrócenia dinozaurów królestwu zwierząt nie jest już tak odległa, jak mogłoby się wydawać.  W minioną niedzielę Hodak podzielił się na Twitterze swoim przekonaniem, że Neuralink dysponuje technologią, dzięki której mogliby stworzyć prawdziwy Park Jurajski, gdyby chcieli. Choć zaznaczył też, że dinozaury nie byłyby genetycznie autentyczne, to jednak po 15 latach hodowli i inżynierii moglibyśmy spodziewać się nowych, super egzotycznych gatunków.

Niestety Hodak nie wyjaśnił, w jaki dokładnie sposób jego firma byłaby w stanie stworzyć nowe gatunki wzorowane na prehistorycznych bestiach, które wymarły ok. 65 milionów lat temu. Nauralink to firma neurotechnologiczna zajmująca się tworzeniem wszczepialnych interfejsów mózg-maszyna.

Zdjęcie główne pochodzi z portalu Unilad.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA