search
REKLAMA
News

Poznaliśmy pełną obsadę głosową serialu VELMA. Jest też pierwsza zapowiedź

“Velma” zadebiutuje w 2023 roku.

Łukasz Budnik

7 października 2022

velma 1
REKLAMA

Dowiedzieliśmy się, czyje głosy usłyszymy w nadchodzącym serialu poświęconym Velmie Dinkley, jednej z bohaterek seriali i filmów o przygodach Scooby-Doo. Velma z serialu będzie miała pochodzenie południowoazjatyckie. 

Już wcześniej wiedzieliśmy, że Velmie głosu użyczy Mindy Kaling, która jest także jedną z producentek. Przeznaczona dla dorosłych animacja opowie o genezie Velmy, powszechnie uważanej za najmądrzejszą członkinię Mystery Inc. Poza Kaling swoje głosy użyczą Glenn Howerton jako Fred, Sam Richardson jako Norville (Shaggy) oraz Constance Wu jako Daphne. W obsadzie są także  Jane Lynch, Wanda Sykes, Russell Peters, Melissa Fumero, Stephen Root, Gary Cole, Ken Leung, Cherry Jones, Frank Welker, “Weird Al” Yankovic, Fortune Feimster, Yvonne Orji, Sarayu Blue, Nicole Byer, Ming-Na Wen, Shay Mitchell, Debby Ryan, Kulap Vilaysak oraz Karl-Anthony Towns.

velma obsada
źródło: Deadline

Pokazano także pierwszą zapowiedź serialu:

Gdy ogłoszono, że Velma będzie miała południowoazjatyckie korzenie, wywołano burzę w sieci. Kaling komentowała aferę słowami, że “jeśli pies może rozwiązywać zagadki, Velma może być brązowa”. W 2021 roku pojawiła się w programie Late Night With Seth Meyers, gdzie stwierdziła:

Kiedy ogłoszono, że użyczę głosu Velmie, ludzie byli szczęśliwi, więc ja też czułam się świetnie. Potem dodano, że Velma będzie tym razem pochodzić z Azji Południowej. To już nie zadowoliło ludzi. Pisali “Więc to nie Velma!”. Tego typu tweety. “Nie klasyczna Velma, o której zawsze myślę”. Tymczasem to nie powinna być dla ludzi niespodzianka. (…) Nie mogłam zrozumieć, dlaczego ludzie nie będą mogli wyobrazić, że inteligentna, nerdowska dziewczyna ze słabym wzrokiem, uwielbiająca rozwiązywać zagadki, może być Hinduską. W Indiach też mamy nerdów.

Nie wiadomo, czy Velma z serialu będzie lesbijką – orientację bohaterki potwierdzono ostatnio przy innej okazji. 

Serial zadebiutuje w 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA