search
REKLAMA
News

Mindy Kaling komentuje oburzenie widzów, że VELMA ze “Scooby’ego Doo” nie będzie biała w nowym serialu

Mindy Kaling użyczy głosu Velmie i wyprodukuje serial.

Łukasz Budnik

19 maja 2022

mindy kaling velma
REKLAMA

Podczas wydarzenia Warner Bros Discovery Upfront, Mindy Kaling pokazała pierwsze zdjęcie z nadchodzącego serialu animowanego poświęconego Velmie Dinkley, jednej z bohaterek seriali i filmów o przygodach Scooby-Doo. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Velma z serialu będzie miała pochodzenie południowoazjatyckie. 

Kaling nie tylko użyczy głosu bohaterce, ale jest także jedną z producentek. Przeznaczona dla dorosłych animacja opowie o genezie Velmy, powszechnie uważanej za najmądrzejszą członkinię Mystery Inc. Gdy ogłoszono, że Velma z serialu nie będzie biała, w sieci zagrzmiało. Do kontrowersji odniosła się sama Kaling, która stwierdziła:

Mam nadzieję, że zauważyliście, że moja Velma jest z Azji Południowej. Jeśli ludzie będą wariować z tego powodu, nic mnie to nie interesuje.

Kaling dodała, że “jeśli pies może rozwiązywać zagadki, Velma może być brązowa”. To nie pierwszy raz, gdy aktorka odnosi się do reakcji ludzi. W 2021 roku pojawiła się w programie Late Night With Seth Meyers, gdzie stwierdziła:

Kiedy ogłoszono, że użyczę głosu Velmie, ludzie byli szczęśliwi, więc ja też czułam się świetnie. Potem dodano, że Velma będzie tym razem pochodzić z Azji Południowej. To już nie zadowoliło ludzi. Pisali “Więc to nie Velma!”. Tego typu tweety. “Nie klasyczna Velma, o której zawsze myślę”. Tymczasem to nie powinna być dla ludzi niespodzianka. (…) Nie mogłam zrozumieć, dlaczego ludzie nie będą mogli wyobrazić, że inteligentna, nerdowska dziewczyna ze słabym wzrokiem, uwielbiająca rozwiązywać zagadki, może być Hinduską. W Indiach też mamy nerdów.

Kaling stwierdziła, że dyskusja w mediach społecznościowych przyczyniła się do tego, że była ostrożna pracując nad postacią. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA