search
REKLAMA
News

Nowy film z serii SCOOBY-DOO potwierdza, że Velma jest lesbijką. Fani zachwyceni

Velma miała być osobą homoseksualną już w aktorskim filmie napisanym przez Jamesa Gunna.

Łukasz Budnik

4 października 2022

velma scooby
REKLAMA

Do sieci trafiły fragmenty najnowszego filmu o przygodach psa Scooby-Doo i jego przyjaciół – Trick or Treat Scooby-Doo!. Jeden z nich stał się już viralem na Twitterze ze względu na pierwsze oficjalne potwierdzenie, że jedna z bohaterek, Velma, jest lesbijką.

Wieści o homoseksualności Velmy krążyły już od długiego czasu – James Gunn, scenarzysta aktorskich produkcji o Scoobym, chciał uwzględnić ten wątek w filmie, spotkało się to jednak ze sprzeciwem studia. Jak wspominał w 2020 roku sam Gunn:

W pierwotnym scenariuszu Velma była wyraźnie lesbijką, ale studio ciągle to łagodziło, aż w końcu stało się to dwuznaczne (w nakręconym materiale), potem nie było o tym wzmianki (wersja, która się ukazała), a ostatecznie w sequelu miała chłopaka.

Także Tony Cervone, producent animowanego serialu Mystery Incorporated, mówił o tym, że Velma w domyśle jest w jego produkcji osobą homoseksualną. W Trick or Treat Scooby-Doo! Velma jednoznacznie reaguje na inną kobiecą bohaterkę, projektantkę mody, a później mówi Daphne, że się zadurzyła. Sceny te wzbudziły wielką radość na Twitterze.

Velma wkrótce będzie bohaterką własnego serialu, w którym będzie miała pochodzenie południowoazjatyckie. Głosu użyczy jej Mindy Kaling. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA