search
REKLAMA
News

Powstanie nowy film z serii CLOVERFIELD. Wybrano już reżysera

“Cloverfield” dotychczas doczekało się trzech odsłon.

Łukasz Budnik

23 września 2022

REKLAMA

W 2008 roku na ekrany trafił film Cloverfield Matta Reevesa (u nas funkcjonujący jako Projekt: Monster), który zapoczątkował antologiczną serię produkcji science fiction. Dziś dowiedzieliśmy się, że powstanie jej kolejna odsłona.

Na ten moment nie znamy szczegółów na jej temat i nie wiemy, czy w jakiś sposób będzie się fabularnie łączyć z poprzednimi częściami cyklu, wiemy jednak, że reżyserią zajmie się Babak Anvari, a scenariusz napisze Joe Barton. Producentami będą J.J. Abrans, Bryan Burk, Drew Goddard i Matt Reeves. Anvari ma na koncie filmy W cieniu śmierci, Rany oraz Przypadkowy przychodzień, który ostatnio chwalony był przez samego Stephena Kinga.

Dotychczasowe odsłony serii to wspomniane już Cloverfield (które okazało się sukcesem komercyjnym i zyskało sympatię widzów), 10 Cloverfield Lane Dana Trachtenberga, późniejszego twórcy Prey (także dobrze przyjęte) oraz The Cloverfield Paradox (tutaj dominowały już negatywne oceny.

cloverfield

Warto wspomnieć, że o nowym Cloverfield napisanym przez Bartona mówiło się już w 2021 roku – wówczas twierdzono, że produkcja ma być bezpośrednim sequelem oryginału, teraz jednak nie potwierdzono tych doniesień. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA