search
REKLAMA
News

Producenci “Jurassic World Dominion” chcieli, aby Bryce Dallas Howard schudła. Wstawił się za nią reżyser

Bryce Dallas Howard zagrała w trzech częściach “Jurassic World”.

Łukasz Budnik

23 września 2022

REKLAMA

W tym roku w kinach oglądaliśmy zamknięcie trylogii Jurassic World, zatytułowane Jurassic World: Dominion. Rolę Claire powtórzyła w nim Bryce Dallas Howard, która wyznała ostatnio, jakie oczekiwania wobec niej mieli producenci. 

W rozmowie z magazynem Metro Howard zdradziła:

Jak to powiedzieć… Poproszono mnie, żebym nie pokazywała mojego naturalnego ciała. Przy trzecim filmie, w którym obsadzono wiele kobiet, Colin [Trevorrow, reżyser] czuł, że musi mnie ochronić, bo te rozmowy znów się pojawiły: “Musimy poprosić Bryce o zrzucenie wagi”. [Colin] powiedział: “Na świecie jest wiele różnych kobiet i podobnie jest w naszym filmie”. Miałam możliwość wykonania numerów kaskaderskich, których nie zrobiłabym na diecie. Cieszę się, że zrobiłam to z własnym ciałem, mam nadzieję, że to kolejna sugestia tego, co jest możliwe.

To nie pierwsza kłopotliwa kwestia, z którą zetknęła się Howard podczas prac nad filmem. Kilka tygodni temu zdradziła, że za udział w filmie zarobiła mniej niż partnerujący jej Chris Pratt, ale tutaj to aktor wstawił się za nią.

Gdy zaczęłam negocjować udział w “Jurassic” był rok 2014, zupełnie inny świat, co stawiało mnie w niekorzystnej sytuacji. Niestety, trzeba było podpisać kontrakt aż na trzy filmy, więc warunki zostały ustalone z góry. Powiem jednak, że Chris i ja o tym dyskutowaliśmy. Kiedy tylko była okazja do negocjacji w kwestiach, o których wcześniej nie rozmawiano, jak na przykład gra na licencji, dosłownie mówił, że nie muszę się niczym martwić, bo on weźmie dyskusje na siebie i dostaniemy tyle samo pieniędzy. Uwielbiam go za to. Naprawdę, za takie rzeczy zapłacono mi łącznie więcej niż za film.

Howard i Pratt zagrali razem w trzech częściach z serii – tegoroczna zarobiła miliard dolarów. Nie spotkała się jednak z uznaniem krytyków. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA