search
REKLAMA
News

Powstaje kolejne CLOVERFIELD. Ma być bezpośrednią kontynuacją oryginału

Łukasz Budnik

30 stycznia 2021

REKLAMA

W 2008 roku na ekrany kin trafiło Cloverfield (u nas doczekało się tytułu Projekt: Monster), zrealizowane w technice found footage widowisko wyreżyserowane przez Matta Reevesa. Śledziliśmy w nim losy grupy znajomych, których impreza zostaje przerwana atakiem olbrzymiego monstrum na Nowy Jork. Zrealizowany za 25 milionów dolarów film zarobił łącznie 172 miliony.

Cloverfield rozpoczęło dzielone uniwersum, do którego należą także Cloverfield Lane 10 oraz Paradoks Cloverfield. Oba te tytuły powstawały jako autonomiczne projekty, jednak ostatecznie podjęto decyzję, by włączyć je do serii. Choć ostatnia odsłona okazała się rozczarowaniem, “The Hollywood Reporter” poinformowało, że w przygotowaniu jest kolejny film sygnowany jako Cloverfield. Tym razem widowisko ma być bezpośrednią kontynuacją oryginału, jednak zrealizowaną w tradycyjnej formie.

projekt-monster

Film – podobnie, jak oryginał – wyprodukuje J.J. Abrams i jego firma Bad Robot, natomiast scenariusz przygotowuje Joe Barton, który jakiś czas temu objął funkcję showrunnera serialu o policji w Gotham City, będącego prequelem The Batman. Nie ma jeszcze informacji na temat fabuły. Matt Reeves nie będzie uczestniczyć w procesie tworzenia nowej odsłony.

O właściwej kontynuacji Cloverfield mówiono już od kilku lat – jeśli informacje się potwierdzą, fani oryginału w końcu dowiedzą się, jak dalej potoczyła się w historia pokazana w oryginale.

Lubicie Cloverfield? Chcecie zobaczyć kontynuację tego filmu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA