search
REKLAMA
News

Powstaje remake ŚCIGANEGO

Łukasz Budnik

27 listopada 2019

TF1
REKLAMA

Moda na odświeżanie starszych tytułów nie przemija. Jak informuje “Deadline”, w przygotowaniu jest remake Ściganego, filmu z 1993 roku, w którym wystąpili Harrison Ford i Tommy Lee Jones. Wybrano już reżysera – został nim Albert Hughes, który przez lata współtworzył filmy ze swoim bratem (wśród nich między innymi Księgę ocalenia). Scenariusz napisze Brian Tucker, autor Władzy.

Ostatnim dokonaniem Hughesa jest film Alfa, przygodowa opowieść osadzona w czasach epoki lodowcowej. Na tę chwilę nie podano informacji na kiedy planowana jest premiera i kto zagra w nowej wersji. Przypomnijmy, że film z 1993 roku był adaptacją serialu telewizyjnego z lat sześćdziesiątych. Ford wcielał się w Richarda Kimble’a, niesłusznie oskarżonego o zamordowanie żony. Mężczyzna, chcąc oczyścić swoje imię i wyjaśnić tajemnicę śmierci żony ucieka przed stróżami prawa, którym dowodzi bohater grany przez Jonesa. Film okazał się dużym sukcesem – był nominowany do siedmiu nagród Akademii, w tym za najlepszy film, a Jones otrzymał za swoją rolę Oscara. 5 lat później powstał sequel (już bez udziału Forda), który nie powtórzył osiągnięć  poprzednika.

ojciec chrzestny 2 1

Co ciekawe, równocześnie powstaje inny reboot Ściganego, przeznaczony na rynek telewizyjny. Zagrają w nim Kiefer Sutherland i Boyd Holbrook.

Co sądzicie o pomyśle na remake Ściganego?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA