News
Posłuchajcie utworu Bartosza Chajdeckiego do serialu KRUK. JAK TU CIEMNO
Serial zadebiutował 9 grudnia.
9 grudnia zadebiutował finałowy sezon serialu Kruk (zatytułowany Kruk. Jak tu ciemno). Przy okazji premiery do sieci trafił też singiel „Jak tu ciemno”, który stworzył Bartosz Chajdecki z udziałem zespołu Południce.
Bartosz Chajdecki to kompozytor muzyki do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali telewizyjnych oraz spektakli teatralnych w Polsce i na świecie. Ma na koncie muzykę do m.in. takich filmów, jak Bogowie, Najlepszy, Chce się żyć, Baczyński oraz Jestem mordercą. Był nagradzany za swoją twórczość, mp. podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2019 roku otrzymał nagrodę za najlepszą Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku dla serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku. W 2021 roku uhonorowany Grand Prix Komeda za muzykę do filmu Mistrz, a w 2022 roku nominowany jako jedyny polski kompozytor do World Soundtrack Awards Public Choice Award za muzykę do tego filmu.
Sam kompozytor mówi:
„Pierwszy sezon KRUKA opowiadał o tajemnicy, drugi o zagrożeniu. Trzeci, finałowy dotyka tematu straty, która jest rozdarciem, buntem, niezgodą, czasem budzi także ukryte głęboko zło. Muzycznie chciałem, aby nowy utwór „Jak tu ciemno” był łącznikiem pomiędzy „Kołysanką Kruka” z pierwszego sezonu, a „Czornym Woronem” z drugiego. Nie mamy tu wielkiej orkiestry symfonicznej, zostajemy w klimacie etnicznym – bardziej osobistym i kameralnym. Usłyszymy Południce szepczące o zagrożeniu, ale też „krzyk straty” w wykonaniu Katarzyny Bogusz. Wraz z finałowym sezonem żegnamy się z widzami i słuchaczami. Robimy to jednak nie ze smutkiem, ale z nadzieją na spotkanie w innym miejscu, czasie czy okolicznościach. Podlasie pozostanie już na zawsze w naszej pamięci. Mam nadzieję, że wszyscy chętnie będziemy tam wracać, choćby dzięki KRUKOWI i towarzyszącej mu muzyce
źródło: materiały prasowe
