search
REKLAMA
News

Pierwszy teaser serialowej kontynuacji MILCZENIA OWIEC zadebiutował w sieci

Weronika Lipińska

9 grudnia 2020

REKLAMA

Na początku tego roku informowaliśmy o pracach nad serialem Clarice, mającym kontynuować opowieść o agentce Starling po wydarzeniach z kultowego Milczenia owiec z 1991 roku. W tytułową bohaterkę wciela się Rebecca Breeds, mniej znana aktorka mająca na koncie występy w serialach, m.in. w The Originals i Słodkich kłamstewkach. Natomiast wczoraj do sieci trafił pierwszy teaser serialu.

Milczenie owiec z Anthonym Hopkinsem w ikonicznej roli Hannibala Lectera doczekało się jednego sequela (Hannibal), dwóch prequeli (Czerwony smok i Hannibal: Po drugiej stronie maski) oraz 3 sezonów serialu Hannibal opowiadającego o relacji utalentowanego konsultanta FBI z wiele młodszym niż ten Hopkinsa doktorem Lecterem (znakomity Mads Mikkelsen). Choć powodzenie tych filmów i serialu polegało w głównej mierze na atrakcyjności legendarnej postaci psychiatry kanibala, to ujęcie proponowane przez Clarice, który ma być ponoć pozbawiony doktora Lectera skupiając się wyłącznie na losach agentki w rok po wydarzeniach z Milczenia… może okazać się ciekawe.  W synopsisie czytamy:

Clarice zgłębia nieopowiedzianą historię agentki FBI Clarice Starling, która wraca w teren w roku 1993, rok po wydarzeniach z Milczenia owiec. Dzięki swej odwadze Clarice nosi w sobie światło, które przyciąga do niej potwory i szaleńców. Jednak jej złożona psychologia, wywodząca się z trudnego dzieciństwa, pozwala jej znaleźć swój głos w pracy w świecie mężczyzny, a także uciec od rodzinnych sekretów, które prześladowały ją przez całe życie.

Wcześniej w rolę agentki Starling wcielały się Jodie Foster (Milczenie owiec) i Julianne Moore (Hannibal). Premiera pierwszego odcinka jest zaplanowana na 11 lutego 2021 roku na kanale CBS.

Poniżej możecie obejrzeć teaser.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA