search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na WIKINGA Roberta Eggersa. “To arcydzieło”

“Wiking” zadebiutuje 22 kwietnia.

Łukasz Budnik

6 kwietnia 2022

wiking 3
REKLAMA

Zbliża się premiera Wikinga Roberta Eggersa, a film mieli już okazję widzieć pierwsi widzowie. Do sieci trafiły entuzjastyczne opinie.

W komentarzach na Twitterze czytamy między innymi o tym, że widowisko Eggersa jest tym, do czego powinny aspirować blockbustery, “formalnie bezczelnym”, ale przystępnym dla widza. Pojawiają się określenia, że Wiking zapiera dech, zasługuje na to, żeby być wielkim hitem i powoduje, że wielokrotnie zastanawiamy się “jak oni to zrobili?!”. Tomris Laffly z Variety zaznacza, że Wiking ma niesamowitą choreografię i jest makabryczny, a jego istnienie jawi się w dzisiejszych czasach niemal jako cud. W kilku opiniach pojawiają się opinie, że wcielający się w główną rolę Alexander Skarsgård jest prawdziwą “bestią”, a zachwycające sceny ma także Nicole Kidman. Poniżej kilka wybranych tweetów na temat filmu:

Wiking jest spektakularny. Co zaskakujące, to najbardziej przystępny film Eggersa, ale nadal bardzo autentyczny i pochłaniający. To porywająca historia o zemście, która trzyma za gardło i jest niesamowita wizualnie. Kilka razy szeptałem “jasna cholera!”.

“Wszystko, co powinniście wiedzieć o Wikingu – zrealizowanym za 90 milionów dolarów filmie o wikingach i zemście wyreżyserowanym przez Roberta Eggersa – to fakt, że w każdym momencie czuć, że to zrealizowany za 90 milionów dolarów film o wikingach i zemście wyreżyserowany przez Roberta Eggersa.”

Wiking rządzi, ludzie. Nagie bitwy. Wnętrzości na wierzchu. Dziwaczny mistycyzm, który sprawia chyba, że czujemy się jak po narkotykach. Skarsgård to KOMPLETNE zwierzę. Claes Bang jako gorący uzurpator. Błoto. Krew. Przerażająca Björk. Blask ognia i koszące sceny akcji.”

“Od dawna jestem fanką Roberta Eggersa, ale Wiking to jego arcydzieło. Brutalny, zuchwały i nieustraszony. Epicki film, których już często nie widujemy. Oszałamiające dzieło sztuki.”

Oprócz Skarsgårda, Björk i Kidman, w obsadzie są jeszcze Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Willem Dafoe oraz Ralph Ineson. Akcja filmu została osadzona na Islandii z przełomu IX i X wieku. Fabuła skupia się na historii księcia Amletha (Skarsgård), który chce pomścić swojego ojca, króla Horvendilla (Hawke). Amleth w młodości był świadkiem śmierci króla, który został zabity przez własnego brata, Fjölnira. To wtedy książę poprzysiągł sobie, że zemści się i pomoże swojej matce, królowej Gudrun (Kidman).

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA