search
REKLAMA
News

HBO Max przygotowuje serialowe spin-offy SHERLOCKA HOLMESA. Produkuje Robert Downey Jr.

Downey Jr. zagrał Holmesa w dwóch filmach Guya Ritchiego.

Łukasz Budnik

6 kwietnia 2022

sherlock holmes gra cieni
REKLAMA

W tym roku minie 12 lat od premiery Sherlocka Holmesa z Robertem Downeyem Juniorem w roli tytułowego detektywa. Produkcja okazała się sukcesem finansowym, a dwa lata później do kin trafił sequel – oba filmy wyreżyserował Guy Ritchie. Mówi się o trzeciej część serii, której reżyserem będzie Dexter Fletcher, najlepiej znany ostatnio jako twórca Rocketmana i ten, który zastąpił Bryana Singera podczas realizacji Bohemian Rhapsody.

Tymczasem do sieci trafiły informacje na temat tego, że HBO Max planuje realizację dwóch serialowych spin-offów serii. Póki co obie produkcje są na wczesnym etapie rozwoju i brakuje szczegółów na ich temat, wiemy jednak, że Downey Jr. ma zająć się produkcją w ramach swojej firmy Team Downey, którą prowadzi wraz z żoną. Partnerować mu będzie Lionel Wigram z Wigram Productions, który także miał swój udział przy dwóch filmach Ritchiego. Nie wiadomo, czy Downey Jr. powtórzy w serialach rolę Sherlocka. Według “Deadline“, oba seriale miałyby opowiadać o postaciach, których jeszcze nie oglądaliśmy.

W raporcie The Hollywood Reporter zaznaczono, że planowany trzeci film z serii, której reżyserem miał być Dexter Fletcher, zatrzymał się na wczesnym etapie rozwoju. Pierwotnie planowano premierę na grudzień 2021, plany te pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

O pomyśle na spin-offy już w 2020 roku wypowiadał się Downey Jr.:

Na tę chwilę czujemy, że nie zbudowano jeszcze uniwersum opartego na tajemnicach, a najlepiej nadaje się do tego właśnie twórczość Conana Doyle’a. Dlaczego więc mamy robić Sherlocka Holmesa 3, jeśli nie będziemy mogli tego rozszerzyć, tworząc spin-offy, wprowadzając różnorodność, inne czasy i elementy? (…) Jest okazja, aby zbudować coś większego. Zrobić spin-offy na temat postaci z trzeciego filmu, sprawdzić, co dzieje się w świecie telewizji i co mogłoby zbudować Warner Media, nawiązać współpracę z HBO i HBO Max.

Czekamy na dalsze informacje dotyczące seriali oraz trzeciego filmu z serii. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA