search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na JOKERA: “Arcydzieło z oscarową rolą Joaquina Phoenixa”!

Łukasz Budnik

31 sierpnia 2019

joker
REKLAMA

Na festiwalu w Wenecji zakończył się pokaz Jokera Todda Phillipsa. Choć embargo na recenzje filmu z Joaquinem Phoenixem nie zostało jeszcze zdjęte, na Twitterze pojawiły się pierwsze, bardzo pozytywne reakcje. 

W pisanych na gorąco opiniach Jokera określa się mianem arcydzieła oraz przełomowego filmu wypełnionego tragizmem oraz czarnym humorem. Wszyscy zgodnie piszą też o wybitnej roli Joaquina Phoenixa, który bez wątpienia mógłby otrzymać za nią Oscara. Poniżej kilka entuzjastycznych tweetów.

“Nie wierzę, jak dobry jest Joker. To arcydzieło. Zabawny, mroczny, piękny, pełen gniewu, zajebisty. Joaquin Phoenix jest mistrzowski, a każde ujęcie jest wyjątkowe.”

“Joker, na jakiego zasługujemy. Kręgi komedii, kręgi ognia. Cyrk, karnawał, chaos. Phoenix tanecznym krokiem przeprowadza nas przez chorobę toczącą społeczeństwo i triumfuje.”

Będzie czas przed Jokerem i po. Nie wiem, czy świat jest gotowy na ten film. Jest on trudny, szalony, zuchwały. Nie powstrzymuje się przed niczym. Aż trudno uwierzyć, że istnieje. A jednak. I nadchodzi.

“Skuteczny i trudny film, zarówno chwalebny i tragiczny. Występ Phoenixa jest tak znakomity, że stanowi iście kolosalne dokonanie i szczyt jego kariery.”

Dziś wieczorem powinny pojawić się pierwsze pełne recenzje.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA