search
REKLAMA
News

Pierwsza zapowiedź DIUNY Denisa Villeneuve’a ma zostać pokazana w lipcu

Łukasz Budnik

17 czerwca 2020

REKLAMA

Diuna, nadchodzące widowisko science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a,  ma trafić na ekrany 18 grudnia tego roku. Pokazano już łącznie garść zdjęć promocyjnych, a sam twórca opowiadał co nieco o filmie. Tym razem dowiedzieliśmy się, że pierwsza zapowiedź filmu ma zostać pokazana w lipcu.

Jak poinformowało Warner Bros., 17 lipca (w terminie, który wcześniej zajmował Tenet) mają odbyć się pokazy Incepcji Christophera Nolana – mija bowiem 10 lat od premiery tego widowiska. Seansom będą towarzyszyć zapowiedzi kolejnych produkcji studia – Wonder Woman 1984, Godzilla vs. Kong oraz Diuny. W związku z tym, że do premiery tego ostatniego zostanie wówczas 5 miesięcy, można spodziewać się, że zapowiedź zostanie udostępniona także dla widzów na całym świecie.

Tytułowa Diuna to najważniejsza planeta w świecie stworzonym przez Franka Herberta. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią – wkrótce bohaterowie natykają się na Fremenów.

W filmie Villeneuve’a występują Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Josh Brolin oraz Oscar Isaac.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA