search
REKLAMA
News

Pierwsza zapowiedź DIUNY Denisa Villeneuve’a ma zostać pokazana w lipcu

Łukasz Budnik

17 czerwca 2020

REKLAMA

Diuna, nadchodzące widowisko science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a,  ma trafić na ekrany 18 grudnia tego roku. Pokazano już łącznie garść zdjęć promocyjnych, a sam twórca opowiadał co nieco o filmie. Tym razem dowiedzieliśmy się, że pierwsza zapowiedź filmu ma zostać pokazana w lipcu.

Jak poinformowało Warner Bros., 17 lipca (w terminie, który wcześniej zajmował Tenet) mają odbyć się pokazy Incepcji Christophera Nolana – mija bowiem 10 lat od premiery tego widowiska. Seansom będą towarzyszyć zapowiedzi kolejnych produkcji studia – Wonder Woman 1984, Godzilla vs. Kong oraz Diuny. W związku z tym, że do premiery tego ostatniego zostanie wówczas 5 miesięcy, można spodziewać się, że zapowiedź zostanie udostępniona także dla widzów na całym świecie.

Tytułowa Diuna to najważniejsza planeta w świecie stworzonym przez Franka Herberta. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią – wkrótce bohaterowie natykają się na Fremenów.

W filmie Villeneuve’a występują Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Josh Brolin oraz Oscar Isaac.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA