search
REKLAMA
News

PETER DINKLAGE krytykuje remake “Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”. “Co wy, ku*wa, robicie?”

Peter Dinklage nie jest zachwycony tym, jak w “Śnieżce” przedstawia się krasnoludki.

Łukasz Budnik

25 stycznia 2022

dinklage
REKLAMA

W tym roku ma ruszyć produkcja kolejnej aktorskiej wersji animacji Disneya – Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, pierwszego pełnometrażowego filmu w dorobku studia, który trafił na ekrany kin w 1937 roku i stał się dużym sukcesem. 

Nowy film wyreżyseruje Marc Webb. Główną rolę Śnieżki ma zagrać Rachel Zegler, a w Złą Królową wcieli się Gal Gadot. Nowa wersja Śnieżki ma rozwijać historię znaną z oryginalnej animacji. Nowe piosenki do filmu napiszą Benj Pasek i Justin Paul, którzy stali też za utworami m.in. do La La Land oraz Króla rozrywki. Nad scenariuszem pracuje Greta Gerwig.

Na temat nadchodzącej produkcji w krytycznym tonie wypowiedział się ostatnio Peter Dinklage, który ma wątpliwości co do tego, że na ekranie mają zostać pokazane krasnoludki.

Bez urazy, ale zbiło mnie z tropu, że z dumą ogłosili obsadzenie Latynoski w roli Śnieżki, podczas gdy wciąż opowiadają historię “Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”. Zróbcie krok do tyłu i spójrzcie, co robicie. To nie ma dla mnie sensu. Z jednej strony jesteście postępowi, a z drugiej robicie historię o siedmiu krasnoludkach żyjących w jaskini [tak naprawdę w oryginalnej animacji mieszkały one w chatce – przyp.]. Co wy, ku*wa, wyprawiacie? Czy nie zrobiłem wystarczająco dużo, żeby uprzedzić takie rzeczy? Najwyraźniej nie jestem wystarczająco głośny. Nie wiem, które studio to robi, ale byli tacy dumni. Szacunek dla aktorki i wszystkich, którzy myśleli, że robią coś dobrego, ale ja wciąż się zastanawiam, co oni wyprawiają.

peter dinklage actor photoshoot

Dinklage nie uważa przy tym, że nowe wersje Śnieżki nie powinny powstawać wcale. Według aktora należałoby jednak podejść do nich od innej strony i w całości postępowo. Aktor dodał, że twórcy boją się podejmować ryzyko.

AKTUALIZACJA: Disney odpowiedział na zarzuty Dinklage’a. Więcej tutaj.

Data premiery Królewny Śnieżki nie została jeszcze ogłoszona. 

zdjęcie główne: The Wrap

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA