search
REKLAMA
News

PEDRO PASCAL W GWIEZDNYCH WOJNACH, OSCARY DLA PANTERY. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

16 listopada 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Akademia nadal chce nagradzać popularne filmy

Jakiś czas temu Akademia Filmowa ogłosiła, że rozważa wprowadzenie nowej kategorii: dla najlepszego filmu popularnego (czyli takiego, który dużo zarobił). Pomysł spotkał się z dezaprobatą ze strony… wszystkich, więc został tymczasowo zawieszony. Jednak prezydent Akademii podczas trwającego właśnie festiwalu Camerimage stwierdził, że jeśli w tym roku popularne filmy będą wysoce reprezentowane w nominacjach, to Akademia może powrócić do pomysłu.

A ja twierdzę: Akademio, po prostu dajcie Czarnej Panterze tego Oscara i zróbcie z gali widowisko w stylu reality show. Ludzie będą oglądać.

Pedro Pascal w Gwiezdnych wojnach

Znany z seriali Narcos i Gra o tron aktor Pedro Pascal prawdopodobnie pojawi się również w gwiezdnowojennym The Mandalorian. Kontrakt nie został jeszcze potwierdzony, ale plotka mówi, że Pascal wcieli się w główną rolę – najemnika i łowcę nagród. Jeśli ktoś płakał po anulowaniu filmowego Boby Fetta, to może jeszcze mieć nadzieję.

Stan Lee i Douglas Rain nie żyją

W tym tygodniu opuściły nas dwie ikoniczne postacie. Stan Lee był współtwórcą komiksowego uniwersum Marvela i “ojcem” takich postaci jak Kapitan Ameryka, Hulk, Thor, Iron Man i X-Meni. Douglasa Raina zapamiętamy głównie za sprawą jego głosu, którego udzielił komputerowi HAL 9000 w kultowej 2001: Odysei kosmicznej.

Dave, stop. Stop, will you? Stop, Dave. Will you stop, Dave? Stop, Dave.

Będzie remake W samo południe

Będą także remaki: Rebeki  i Ptaków Alfreda Hitchcocka, Kruka, Dumbo, Amerykańskiego wilkołaka w Londynie, Ucieczki z Nowego Jorku, Nieśmiertelnego, Ucieczki Logana. Podobno szykują się też nowe wersje American Psycho, Wielkiej Draki w chińskiej dzielnicy, Podpalaczki i Muchy. Ja czekam na reboot uniwersum braci Lumière i nowe odsłony takich klasyków jak Wyjście robotników z fabryki, Polewacza polany i Wjazdu pociągu na stację w La Ciotat. A już najbardziej chciałbym zobaczyć remake Roundhay Garden Scene!

Viggo Mortensen przeprasza Alego za słowo na “n”

Podczas dyskusji o filmie Green Book (który będzie nominowany do Oscarów) aktor Viggo Mortensen użył niestosownego słowa na “n” (nigger), mówiąc, że tak właśnie kiedyś nazywano czarnoskórych mieszkańców Ameryki. Aktor szybko zreflektował się i przeprosił kolegę z planu – Mahershalę Alego – który łaskawie przyjął przeprosiny w imieniu wszystkich urażonych Afroamerykanów, którzy żyli, żyją lub kiedykolwiek będą żyli.

 

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA