search
REKLAMA
News

AMERYKANIE CHCĄ NOWEGO POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI? Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

23 listopada 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Amerykanie pragną sequeli

Portal The Hollywood Reporter przeprowadził ankietę. Wynika z niej, że amerykanie lubią sequele. Aż 71% badanych chciałoby zobaczyć kolejny Powrót do przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszą się również Toy Story 4, nowy Indiana Jones i kolejny Jurassic Park.

Producenci dzielnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom publiczności, wobec czego w tym tygodniu dowiedzieliśmy się między innymi o:

  • serialowej kontynuacji Czterech wesel i pogrzebu. Produkuje – Hulu. Wystąpi – Andie MacDowell. Co ciekawe, nie zagra postaci, w którą wcielała się w kinowym oryginale;
  • kolejnej części sensacyjnego xXx. Do obsady czwartej części serii dołączył właśnie Jay Chou;
  • tym, że trzecia Maczeta wciąż ma szansę na realizację;
  • prequelu Rodziny Soprano, w którym zagra Alessandro Nivola;
  • planowanym reboocie/sequelu Przystanku Alaska.

A ja, głupi, ciągle czekam na Showgirls 2

Znamy fabułę piątej części Rambo

John Rambo zaszył się w Arizonie, zapija wódką smutki, ale dostaje nowe wyzwanie i rusza na misję uratowania dwóch zaginionych kobiet. Potem – osiemdziesiąt minut sieczki.

Zmarł Witold Sobociński

Jeden z najbardziej zasłużonych polskich operatorów miał 89 lat. Był twórcą zdjęć m.in. do filmów Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Piotra Szulkina, Wojciecha Hasa i Romana Polańskiego. Z rąk tego ostatniego zaledwie kilka dni temu odebrał Sobociński nagrodę za całokształt twórczości na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy.

Co z czwartym sezonem Daredevila?

Netflix skasował w ostatnim czasie kilka seriali rozgrywających się w uniwersum Marvela – m.in. Iron Fista i Luke’a Cage’a. Fani zastanawiają się więc, co stanie się z prawdopodobnie najlepiej ocenianą serią – Daredevilem. Scenarzysta Erik Oleson tweetnął ostatnio, że ma już pomysł na czwarty sezon, co więcej – miał go już przedstawić producentom z Netfliksa. Nie wiadomo jednak, czy projekt dojdzie do skutku. Netflix może być zbyt zajęty produkcją filmów klasy N.

Pojawił się teaser nowego Króla Lwa

…czyli pozostajemy w temacie remake’ów. Ten jednak prezentuje się nad wyraz dobrze:

Netflix kupuje filmy Paramountu

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni filmowych, Paramount Pictures, przez ostatnie lata zaliczyła duży kryzys i finansowy dołek. Włodarze mają pomysł, jak wyprowadzić firmę na prostą. Podpisali umowę ze streamingowym gigantem, Netfliksem. Teraz więcej filmów PP będzie trafiać na Netfliksa niż do kin, wzorem tegorocznej Anihilacji.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA