search
REKLAMA
News

Obsada SZYBKICH I WŚCIEKŁYCH chciałaby żeński spin-off serii. “To byłoby wspaniałe”

25 czerwca do kin trafi dziewiąta odsłona serii Szybcy i wściekli.

Łukasz Budnik

16 czerwca 2021

szybcy i wściekli
REKLAMA

25 czerwca do kin trafi dziewiąta odsłona serii Szybcy i wściekli, nazwanej przez twórców The Fast Saga. W nowej części powrócą aktorzy znani z poprzednich odsłon, w tym między innymi Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris i Jordana Brewster. Swoje role powtórzą też Charlize Theron i Helen Mirren. W F9 zobaczymy także nowe twarze – w antagonistę, brata Dominica Torreto, wciela się John Cena.

W związku ze zbliżającą się premierą, aktorzy promują film. W programie Sirius XM Town Hall wzięli udział Brewster, Ludacris i Gibson. Padł temat, który w sieci krąży już od kilku lat, a o którym wspominał niegdyś sam Vin Diesel. Chodzi o ewentualność spin-offu głównej serii poświęconego kobietom. Ludacris stwierdził, że jeśli ktoś zasługuje na swój film, to właśnie dziewczyny z serii, z czym zgodził się Gibson. Brewster dodała:

To byłoby świetne. Słyszałam te plotki i myślę, że to byłoby niesamowite. Pomyślcie o wszystkich tych osobach, które moglibyśmy ściągnąć. Eva Mendes, Helen Mirren, Charlize Theron, Nathalie Emmanuel i Michelle Rodriguez. Naprawdę, to byłoby wspaniałe. Nie mogę odnieść się do konkretnych dyskusji, ale trzymam za to kciuki.

W 2019 roku mówiło się o tym, że spin-offu mogłaby się doczekać postać grana przez Theron.

 

Temat kobiet w Szybkich i wściekłych poruszono także kilka tygodni temu, gdy do sieci trafiły wypowiedzi Michelle Rodriguez dotyczące pierwszej części serii i tego, w jaki sposób oryginalnie została napisana jej postać, Letty, partnerka Dominica. Aktorka nie chciała, żeby jej bohaterka sprowadzała się wyłącznie do stereotypowej roli dziewczyny głównego bohatera i zasugerowała zmiany w scenariuszu, aby nadać Letty więcej głębi. Sama aktorka komentowała to następująco:

Musieli sobie uświadomić, że ulice nie działają w ten sposób. Nie jest się z kolesiem dlatego, że jest pociągający; jest pewna hierarchia. Czy ten facet może zostać pobity przez kogoś, z kim aktualnie jesteś? Jeśli tak, nie wiążesz się z nim, bo nie chcesz stracić wyższej pozycji. Żeby utrzymać zgodność z rzeczywistością, musiałam ich uświadomić: “Wiem, że to Hollywood, ale tak to działa, jeśli chcecie być rzetelni. Nie zamierzam być dziwką przed milionami ludzi, więc stracicie mnie, jeśli tego nie zmienicie”. W końcu to rozwiązali.

Do tej pory powstał jeden spin-off głównej serii poświęcony Hobbsowi i Shawowi, w których role wcielają się Dwayne Johnson i Jason Statham. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA