search
REKLAMA
News

SCARLETT JOHANSSON o seksualizowaniu Czarnej Wdowy w jej debiucie w MCU: “Była traktowana jak przedmiot”

Scarlett Johansson zadebiutowała w MCU w 2010 roku.

Łukasz Budnik

17 czerwca 2021

REKLAMA

Już wkrótce na ekrany trafi Czarna Wdowa, solowy film poświęcony bohaterce granej przez Scarlett Johansson, pierwszy od czasu jej debiutu w Iron Manie 2 jedenaście lat temu. Portal Collider opublikował rozmowę z Johansson przeprowadzoną w 2019 roku na planie –  aktorka opowiedziała w niej o swoich początkach w MCU i o tym, jak była niegdyś traktowana jej bohaterka.

Johansson stwierdziła, że w swoim debiucie w kinowym uniwersum Marvela Natasha Romanoff była bardzo seksualizowana i traktowana jak przedmiot, w przeciwieństwie do nadchodzącego filmu, który dopełnia jej obrazu superbohaterki. Aktorka powiedziała:

To zdecydowanie się zmieniło, w czym zapewne miałam swój udział. Będę mieć 35 lat, jestem mamą i moje życie jest inne. Minęło dziesięć lat, wydarzyło się sporo i moje postrzeganie siebie jest inne, bardziej rozwinięte. Jako kobieta jestem w innym miejscu swojego życia. Więcej sobie wybaczam i bardziej się akceptuję.

Johansson kontynuowała:

To jest powiązane z odejściem od tego podejścia, które znamy z “Iron Mana 2”. Patrzysz na ten film i widzisz, że choć daje frajdę i ma świetne momenty, to moja bohaterka jest tak bardzo seksualizowana… Mówią o niej, jakby była przedmiotem, kawałkiem tyłka. Tony nawet mówi o niej coś w tym stylu. (…) W jednym momencie nazywa ją kawałkiem mięska i być może w tamtym czasie było to niczym komplement. Moje myślenie było inne, a poczucie własnej wartości mierzone na podstawie takich komentarzy. (…) Teraz to się zmienia, a młode dziewczyny są odbiorcami bardziej pozytywnego przekazu. Świetnie było być częścią tej przemiany i wyjść po drugiej stronie – być częścią tej starej historii i elementem jej rozwoju.

Scena z Tonym, o której mówi Johansson, ma miejsce po tym, jak Natasha powala Happy’ego Hogana na ringu bokserskim. Stark mówi wówczas do Pepper, że “chciałby jedną taką”.

Premiera Czarnej Wdowy zaplanowana jest na 9 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA