search
REKLAMA
News

Netflix szykuje serial o CONANIE BARBARZYŃCY

Łukasz Budnik

1 października 2020

klaty conan e1601539641811
REKLAMA

Pod koniec zeszłego roku Wiedźmin Netflixa okazał się dla platformy sukcesem, przyciągając przed ekrany mnóstwo subskrybentów. Wygląda na to, że włodarze serwisu postanowili pójść za ciosem i wziąć pod swoje skrzydła kolejną markę fantasy. “Deadline” poinformowało, że w przygotowaniu jest serial o Conanie Barbarzyńcy. 

Netflix podpisał umowę z Conan Properties International, według której ma prawa do literackich dzieł o postaci stworzonej przez Roberta E. Howarda. Na ich podstawie może stworzyć zarówno aktorskie, jak i animowane. Historia Conana sięga 1932 roku.

W tym momencie Netflix poszukuje, showrunnera, scenarzysty i reżysera którzy zajmą się projektem. Producentami będą Fredrik Malmberg i Mark Wheeler z Pathfinder Media. Oczywiście na tym etapie nie wiadomo, kto wcieli się w samego Conana. Do tej  pory najbardziej rozpoznawalni aktorzy którzy wcielili się w tytułowego barbarzyńcę to Arnold Schwarzenegger (w latach 1982 i 1984) oraz Jason Momoa (w reboocie z 2011 roku). Conan doczekał się także serialu aktorskiego i animowanego, jak również komiksu ze swoim udziałem.

Nie podano jeszcze informacji o planowanej dacie premiery serialu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA