search
REKLAMA
News

Netflix szykuje serial o CONANIE BARBARZYŃCY

Łukasz Budnik

1 października 2020

REKLAMA

Pod koniec zeszłego roku Wiedźmin Netflixa okazał się dla platformy sukcesem, przyciągając przed ekrany mnóstwo subskrybentów. Wygląda na to, że włodarze serwisu postanowili pójść za ciosem i wziąć pod swoje skrzydła kolejną markę fantasy. “Deadline” poinformowało, że w przygotowaniu jest serial o Conanie Barbarzyńcy. 

Netflix podpisał umowę z Conan Properties International, według której ma prawa do literackich dzieł o postaci stworzonej przez Roberta E. Howarda. Na ich podstawie może stworzyć zarówno aktorskie, jak i animowane. Historia Conana sięga 1932 roku.

W tym momencie Netflix poszukuje, showrunnera, scenarzysty i reżysera którzy zajmą się projektem. Producentami będą Fredrik Malmberg i Mark Wheeler z Pathfinder Media. Oczywiście na tym etapie nie wiadomo, kto wcieli się w samego Conana. Do tej  pory najbardziej rozpoznawalni aktorzy którzy wcielili się w tytułowego barbarzyńcę to Arnold Schwarzenegger (w latach 1982 i 1984) oraz Jason Momoa (w reboocie z 2011 roku). Conan doczekał się także serialu aktorskiego i animowanego, jak również komiksu ze swoim udziałem.

Nie podano jeszcze informacji o planowanej dacie premiery serialu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA