search
REKLAMA
News

Neil Gaiman producentem serialu The Building

Anna Ciarkowska

23 listopada 2016

gaiman
REKLAMA

W styczniu 2017 roku fanów prozy Neila Gaimana czeka prawdziwa uczta – premiera serialu Amerykańscy bogowie, który powstał na kanwie amerykańskiego bestsellera. To jednak nie koniec niespodzianek. Stacja Fox ogłosiła właśnie, że Gaiman będzie producentem serialu The Building.

The Building ma być serialową kontynuacją filmu Parallels w reżyserii Chrisa Leone’a, który mogliśmy w 2015 roku oglądać na Netflixie. Jest to opowieść o grupie przyjaciół, która chodząc po wieżowcu, odkrywa alternatywne światy i tym samym może wpłynąć na przebieg rozmaitych zdarzeń historycznych. Serial ma także nawiązywać do innych produkcji Foxa, m.in. do serialu Sliders, wyprodukowanego przez stację w 1995 roku, której bohaterowie również „ślizgali” się między wymiarami i alternatywnymi dziejami świata. Scenariuszem The Building zajmuje się Albert Kim, który był scenarzystą seriali Nikita czy Jeździec bez głowy. Nad całą produkcją czuwać zaś ma Gaiman wraz z Leonem.

Gaiman ma na koncie wiele udanych projektów filmowych. Jego proza okazała się być świetnym materiałem dla scenariuszy science fiction i fantasy. Swoją przygodę z filmem rozpoczął od serialu BBC Nigdziebądź w 1996 roku. Do najbardziej znanych adaptacji jego prozy zaliczyć należy Gwiezdny pyłStardust, który miał swoją premierę w 2007 roku. W filmie w reżyserii Matthew Vaughna wystąpili m.in. Robert De Niro i Michelle Pfeiffer. Dwa lata później na ekrany weszła animacja stworzona przez Henry’ego Selicka na podstawie Koraliny. Gaiman, wraz z Rogerem Avary, pracował także nad scenariuszem Beowulfa Roberta Zemeckisa.

the sandman comic 1280jpg dbd8061280wjpg 60a2af 1280w drive

Przyszły rok zapowiada się zatem iście gaimanowsko. W styczniu pojawią się wspomniani już Amerykańscy bogowie, na których z niecierpliwością czekają rzesze fanów najlepiej sprzedającej się powieści Gaimana. Do kin ma także wejść oparty na jego opowiadaniu film Johna Camerona Mitchella Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach. Jako że na przyszły rok zapowiedziano także produkcję Sandmana i The Graveyard BookKsięgi cmentarnej, możemy spodziewać się co jakiś czas kolejnych mniej lub bardziej oficjalnych przecieków i gorących newsów o bardzo zapracowanym ostatnimi czasy pisarzu.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA