search
REKLAMA
News

Nagrodzone w Cannes RODEO w sierpniu w polskich kinach. Zobaczcie zwiastun

“Rodeo” w reżyserii Loli Quivoron, w którym twórczyni przygląda się społeczności motocrossowców, trafi do kin 4 sierpnia.

Łukasz Budnik

7 lipca 2023

REKLAMA

W sierpniu do polskich kin trafi film Rodeo w reżyserii Loli Quivoron, w którym twórczyni przygląda się społeczności motocrossowców, do której trafia zakochana w prędkości outsiderka Julia. Poniżej znajdziecie więcej informacji.

W materiałach od dystrybutora Galapagos Films czytamy:

Gorący temperament i niezależność Julii (debiutująca Julie Ledru) sprawiają, że oddaje się bez reszty pasji do motocykli i nielegalnych ulicznych wyścigów – rodeo. Chcąc udowodnić swoją wartość w ultra-męskiej społeczności motocrossowców, musi stawić czoła serii rosnących wymagań, które zdecydują o jej pozycji. kłamstwem i kradzieżą.

Rodeo to wybuchowe połączenie kryminału, studium charakteru i egzystencjalnej tajemnicy, które zostało już docenione m.in. na festiwalach filmowych w Cannes (Nagroda Jury Coup de Coeur w sekcji Un Certain Regard), Sewilii (Najlepsza aktorka – Julie Ledru) i Turynie (Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza aktorka (Julie Ledru), Nagroda za scenariusz). Reżyserka Lola Quivoron opowiada energetyczną, pełną adrenaliny historię miłości do maszyn, które dają totalną wolność. Pokazuje także, że motoryzacja jest nie tylko męską domeną. Twórczyni wspomina:

Dużo pracowałam nad konstrukcją każdej z postaci w moim filmie, nad tym, jak się rozwijają i jakie zmiany przechodzą w trakcie naszej opowieści, czasami rzucając wyzwanie stereotypom. Główna bohaterka Julia jest tego doskonałym przykładem. Zaskakuje nas, ponieważ wymyka się schematom przypisanym do płci. Wciela się w wiele postaci, nawiguje między pewnymi kodami i środowiskami. Od początku filmu trudno ją zaszufladkować, bo wymyka się jednoznacznemu odbiorowi jej postaci. Kieruje nią pasja i nieposkromione pragnienie życia na własnych zasadach, w zgodzie z sobą.

W filmie występują także Yannis Lafki, Antonia Buresi, Cody Schroeder, Louis Sotton. Produkcja do kin trafi 4 sierpnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA