search
REKLAMA
News

Młody papież jako młody Dumbledore! Czy potwierdzi się homoseksualizm dyrektora Hogwartu?

Jakub Piwoński

14 kwietnia 2017

REKLAMA

To jedna z tych elektryzujących informacji obsadowych. Według serwisu Variety, angielski aktor Jude Law wcieli się w rolę czarodzieja Dumbledore’a, w jego młodszej wersji, na potrzeby przygotowywanej kontynuacji Fantastycznych zwierząt. Co wy na to?

Jako fani, jesteśmy bardzo zadowoleni, że Jude Law dołącza do obsady Fantastycznych zwierząt, wcielając się w tak powszechnie znaną postać. Jude jest członkiem rodziny Warner Bros. od wielu lat, jesteśmy zatem podekscytowani faktem odbycia z nim tej nowej przygody.

Tak dołączenie aktora do obsady sequela Fantastycznych zwierząt skomentował prezes i dyrektor ds. zawartości Warner Bros., Toby Emmerich. Za kontynuację ponownie odpowiadać będzie David Yates. Nowo obsadzonemu angielskiemu aktorowi na planie towarzyszyć będzie Eddie Redmayne jako Newt Scamander oraz Johnny Depp jako główny złoczyńca – Gellert Grindelwald.

W kontekście tego męskiego grona, najciekawiej zapowiada się domniemany wątek homoseksualny, który może, choć wcale nie musi, pojawić się w filmie. Jakiś czas temu J.K. Rowling ujawniła, że Dumbledore, jeden z kluczowych bohaterów świata Harry’ego Pottera, pełniący rolę mentora młodego czarodzieja, jest zarazem… gejem. Łączy go głębsza relacja właśnie z Grindelwaldem, co wiedzą zatwardziali fani serii. Sequel Fantastycznych zwierząt, w którym będziemy mieli okazję zobaczyć Dumbledore’a młodego, w sile wieku, może być sposobnością do tak zwanego wyjścia bohatera z szafy, ujawnienia swej orientacji (która dotychczas, umówmy się, nie miała żadnego znaczenia i lepiej, żeby tak zostało).

Czy Jude Law nadaje się do tej roli? Chyba lepiej twórcy wybrać nie mogli. Czy podoba mi się pomysł na postać młodego Dumbledore’a? Lub inaczej – czy czekam na pocałunek Deppa z Lawem? Nie, ale moje zdanie nic w tym względzie nie zmieni. Zdziwiłbym się wręcz, gdyby J.K. Rowling, która z pewnością będzie miała wpływ na kształt scenariusza, nie skorzystała z okazji do zaprezentowania światu innego oblicza znanego czarodzieja.

Nie da się ukryć, że Law jest obecnie rozchwytywany. Wciąż żywe są w nas wrażenia z pierwszego sezonu nowego serialu stacji HBO pt. Młody papież, w którym aktor brawurowo wcielił się w rolę Piusa XIII – pochodzącego z Ameryki biskupa Rzymu. Z kolei na dużym ekranie jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję go oglądać w roli antagonisty w Królu Arturze: Legendzie Miecza.

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA