search
REKLAMA
News

MATTHEW PERRY napisał pracę z mechaniki kwantowej, żeby JULIA ROBERTS zagrała w PRZYJACIOŁACH

Łukasz Budnik

10 lutego 2021

REKLAMA

W trakcie dziesięciu lat emisji serialu Przyjaciele przez kultowy sitcom przewinęło się gościnnie wiele słynnych gwiazd, w tym Julia Roberts, która zagrała sympatię Chandlera w odcinku The One After the Superbowl, należącym do drugiego sezonu i wyemitowanym w 1996 roku. W związku z 25. rocznicą premiery odcinka, porozmawiali o nim twórcy serialu, w tym producent Kevin Bright i scenarzystka Alexa Junge.

Podczas rozmowy padł temat tego, w jaki sposób Roberts została zaangażowana do występu w serialu. Aktorka spotykała się wówczas z Matthew Perrym (Chandler) i to on zaproponował jej udział w sitcomie. Okazuje się, że aby uzyskać zgodę, musiał wykonać pewne zadanie. Kevin Bright opowiedział:

Znacie tę historię? Matthew poprosił ją, żeby wystąpiła w serialu. Odpisała mu, że zrobi to, jeśli on napisze pracę z mechaniki kwantowej. Z tego, co rozumiem, Matthew zrobił to i przefaksował jej następnego dnia.

Junge dodała:

Spotkali się już przed odcinkiem, ale jest taki czarujący, że była nim zainteresowana z daleka. W tych faksach było mnóstwo flirtowania, ona zadawała pytania w stylu “Dlaczego mam się z tobą spotkać?”. Wszyscy w pokoju scenarzystów pomagali mu to wytłumaczyć. Poradziłby sobie bez nas, ale wszyscy chcieliśmy, żeby mu się powiodło.

Ostatecznie Roberts zagrała Susie, która pierwotnie wykazywała zainteresowanie Chandlerem, by potem zemścić się na nim za coś, co zrobił jej w czasach szkolnych. Aktorka nie była jedyną gwiazdą, która pojawiła się w odcinku – wystąpił w nim również Jean-Claude Van Damme, jednak twórcy nie wspominają najlepiej jego pracy na planie (o tym więcej tutaj).

Podobała wam się gościnna rola Roberts?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA