search
REKLAMA
News

Reżyserka serialu WATCHMEN nakręci nowego CZARNOKSIĘŻNIKA Z KRAINY OZ

Maria Grzybowska

10 lutego 2021

REKLAMA

Wytwórnia New Line Cinema pracuje nad nową adaptacją Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Za reżyserię ma odpowiadać Nicole Kassell, odpowiedzialna m.in. za serial Watchmen.

Dedykowana dzieciom powieść L. Franka Bauma została wydana w 1900 roku i od tamtej pory była podstawą wielu filmów – zarówno fabularnych, jak i animowanych – programów telewizyjnych oraz produkcji teatralnych. Natomiast klasyczna adaptacja MGM z 1939 roku z Judy Garland w roli głównej jest po dziś dzień najsłynniejsza i uznawana za najlepszą adaptację Czarnoksiężnika z Krainy Oz wszech czasów. Sprostanie tak wysokiemu standardowi będzie zapewne wyzwaniem – Oz: Wielki i potężny Sama Raimiego z roku 2013 z Jamesem Franco w roli tytułowej spotkał się z mieszanym odbiorem.

Watchmen
James Franco jako “Oz: Wielki i potężny”

Tymczasem wersja Kassell ma stanowić zupełnie nowe ujęcie klasycznej opowieści. Oto, jak reżyserka skomentowała swój angaż:

To wielki zaszczyt móc dołączyć do Temple Hill i New Line przy wprowadzaniu tego ukochanego klasyka na ekran. Choć musical z 1939 roku jest częścią mojego DNA, to ponowne wyobrażenie tej legendarnej opowieści jest ekscytujące i podchodzę do tego z pokorą. Możliwość wrócenia do oryginalnych motywów – wyprawy w poszukiwaniu odwagi, miłości, mądrości i domu – wydaje się bardziej aktualna i pilna niż kiedykolwiek. Są to głęboko ikoniczne buty do wypełnienia i nie mogę się doczekać, aby tańczyć u boku bohaterów mojego dzieciństwa, kiedy będziemy brukować nową żółtą ceglaną drogę.

Kassell jest już doświadczoną reżyserką, odpowiada nie tylko za Watchmen, ale też za odcinki innych uwielbianych seriali – m.in. Westworld, Vinyl i Better Call Saul.

Jesteście ciekawi jej wersji Czarnoksiężnika z Krainy Oz?

Zdjęcie główne pochodzi z portalu jooblo.com.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA