search
REKLAMA
News

Marvel zabiera się za film o X-MEN. Odbędą się spotkania z kandydatami na scenarzystów

“X-Men” będzie należeć do MCU.

Łukasz Budnik

30 września 2023

REKLAMA

Koniec strajku scenarzystów sprawił, że w Hollywood znów podejmowane są działania dotyczące przyszłych projektów filmowych i serialowych (pamiętajmy przy tym, że nadal trwa strajk aktorów). “Deadline” poinformowało, że Marvel rozpoczął prace nad filmem o grupie X-Men należącym do MCU.

Przypomnijmy, że po tym, jak w 2019 roku Disney wykupił studio ówcześnie znane jako 20th Century Fox, stał się także właścicielem marki X-Men. Do tej pory w filmach i serialach MCU było nam dane zobaczyć Charlesa Xaviera (Patrick Stewart zaliczył cameo w drugiej części Doktora Strange’a), a obecność mutantów została zaznaczona choćby w Ms. Marvel. W przyszłym roku zobaczymy Deadpoola 3, a Marvel wkrótce rozpocznie spotkania z kandydatami do napisania scenariusza drużynowego filmu o X-Men. Spotkania odbędą się jesienią, a decyzja o tym, kto napisze film, zostanie prawdopodobnie podjęta na początku przyszłego roku. Na gotową produkcję przyjdzie nam poczekać jeszcze zapewne przynajmniej dwa lub trzy lata.

Póki co możemy wyczekiwać animowanego serialu o X-Men, który ma nawiązywać do słynnego The Animated Series z lat 90. Zadebiutuje on w przyszłym roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA