search
REKLAMA
News

Powstanie film fabularny o tragedii łodzi TITAN z OceanGate. Twórcy zdradzili, jakie mają intencje

O katastrofie głośno było w czerwcu.

Łukasz Budnik

29 września 2023

REKLAMA

W czerwcu głośno było w sieci o zaginionej łodzi podwodnej Titan należącej do firmy OceanGate, która miała dopłynąć do wraku Titanica. Po kilku dniach poszukiwań  poinformowano, że łódź została zniszczona w wyniku implozji, a wszystkie osoby na jej pokładzie zginęły.

Wkrótce później do sieci trafiła plotka, że James Cameron prowadzi rozmowy w sprawie wyreżyserowania produkcji opowiadającej o tym zdarzeniu. The Sun pisało, że twórca Titanica jest naturalnym wyborem i że temat jest bliski jego sercu. Pogłoskom tym zaprzeczył sam Cameron, pisząc:

Zwykle nie odpowiadam na obraźliwe plotki, ale teraz muszę. Nie rozmawiam na temat filmu o OceanGate i nigdy nie będę.

Nie oznacza to jednak, że film nie powstanie w ogóle. Media informują, że MindRiot Entertainment oraz producent E. Brian Dobbins (Czarno to widzę) przygotują film o zdarzeniu. Scenariusz przygotuje Jonathan Keasey wraz z Justinem MacGregorem. Twórcy zapowiadają, że film ma upamiętnić osoby związane z tragedią i stanowić komentarz na temat wydawania wyroków przez media.

To pierwszy zapowiedziany film pełnometrażowy o tej tragedii, jednak wcześniej powstały dokumenty: Titanic Sub: Lost at Sea oraz Salvaged.

All About OceanGate's Titan Submersible, Including Photos Inside

 

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA