search
REKLAMA
News

MANK. Nowy zwiastun i plakat filmu DAVIDA FINCHERA

Łukasz Budnik

21 października 2020

REKLAMA

4 grudnia na Netfliksie pojawi się kolejne dzieło  Davida Finchera, zatytułowane Mank. To biografia Hermana Mankiewicza, scenarzysty legendarnego Obywatela Kane’a. Historia skupi się właśnie na realizacji klasyka Orsona Wellesa. W tytułową rolę wciela się Gary Oldman. W dorobku Mankiewicza znajdziemy jeszcze takie tytuły, jak na przykład Czarnoksiężnik z Oz Kacza zupa.

Scenariusz filmu napisał lata temu ojciec Finchera (zmarły w 2003 roku). Pierwotnie twórca chciał zrealizować projekt już w latach 90. – niedługo po premierze Gry – jednak wówczas studio nie zgodziło się, by według wizji Finchera całość została nakręcona w czerni i bieli. Do roli przymierzany był wtedy Kevin Spacey. Teraz film powstał dla Netflixa. Oto zwiastun:

Poza Garym Oldmanem w filmie występują jeszcze Amanda Seyfried jako Marion Davies, Lily Collins jako Rita Alexander, Tuppence Middleton jako Sara Mankiewicz oraz Tom Burke jako Orson Welles. Muzykę komponują Trent Reznor i Atticus Ross, którzy współpracowali z Fincherem już przy okazji Social Network oraz Dziewczyny z tatuażem. 

Mank będzie kolejnym wspólnym projektem Finchera i Netflixa. Reżyser pracował już ze streamingowym gigantem przy okazji Mindhuntera House of Cards, produkował też animowaną antologię Miłość, śmierć i roboty

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA