search
REKLAMA
News

Lana Wachowski zdradziła, jak zareagował KEANU REEVES, gdy obejrzał MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA

W “Matrix Zmartwychwstania” Reeves wraca do roli po 18 latach.

Łukasz Budnik

13 września 2021

REKLAMA

Po niemal dwudziestu latach od Matrixa: Rewolucji, już w tym roku Keanu Reeves powróci jako Neo w widowisku Matrix Zmartwychwstania reżyserowanym przez Lanę Wachowski. Pomimo premiery zwiastuna szczegóły fabuły owiane są jeszcze tajemnicą.

Oprócz Reevesa, w filmie zobaczymy także Carrie Anne-Moss jako Trinity; dziś rano pisaliśmy o wypowiedzi Lany Wachowski na temat powodów przywrócenia tych postaci w kolejnej odsłonie. Przy okazji tego samego wydarzenia, Wachowski opowiedziała o tym, jak Reeves zareagował na gotowy film. Oto, co odpowiedziała:

Pokazaliśmy ten film Keanu i zwalił go z nóg. Potem Keanu powiedział coś bardzo dla niego typowego i bardzo przenikliwego. Siedział tam i nie spodziewaliśmy się, że akurat w tamtym momencie powie coś odkrywczego, jednak jego błyskotliwość po prostu się ujawnia. Powiedział: “Dwadzieścia lat temu opowiedziałaś historię, w której opisałaś nadchodzące 20 lat i problemy, jakie tworzy cyfrowe, wirtualne życie oraz wpływ, jaki na nas wywrze i jak o nim myślimy. Dałaś nam przestrzeń, żeby o tym pomyśleć. Teraz wzięłaś tych samych bohaterów, te same historie i narzędzia i w jakiś sposób opowiedziałaś o kolejnych dwudziestu latach. Jak to zrobiłaś?

Aktorzy występujący w filmie nie szczędzili mu do tej pory pochwał. Reeves już wcześniej stwierdził w jednym z wywiadów, że Wachowski napisała piękny scenariusz, a Yahya Abdul-Mateen II (który wciela się w Morfeusza) jest pewny, że widzom spodoba się nowa odsłona. Z kolei Jessica Henwick zapowiedziała, że nowe widowisko będzie równie przełomowe, jak oryginał.

Matrix Zmartwychwstania zadebiutuje w Polsce 17 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA